Šiaurės Korėja reikalauja Seulo sugrąžinti pabėgusias padavėjas

Šiaurės Korėjos vėliava
Šiaurės Korėjos vėliava
© SCANPIX
BNS
2018-05-20 13:12

Šiaurės Korėja pareikalavo, kad Seulas sugrąžintų tuziną padavėjų, kurios pabėgo į Pietų Korėją prieš dvejus metus. Tokį reikalavimą Pchenjanas išsakė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai staiga atšaukė suplanuotą abiejų Korėjų pareigūnų susitikimą.

Pabėgusių padavėjų klausimas jau ilgą laiką vertinamas prieštaringai. Pchenjanas teigia, kad moterys buvo pagrobtos iš Šiaurės Korėjos valstybinio restorano Kinijoje, o Seulas sako, kad jos pabėgo savo valia.

reklama

Tačiau restorano vadovas neseniai interviu sakė melavęs moterims ir šantažu jas privertęs sekti jį pagal Pietų Korėjos žvalgybos agentūros nurodymą.

Šių moterų likimo klausimas gali pakenkti abiejų šalių santykiams, nurodoma vėlų šeštadienio vakarą oficialiosios naujienų agentūros KCNA išplatintame Šiaurės Korėjos Raudonojo Kryžiaus pareiškime. „Pietų Korėjos valdžia turėtų nedelsdama [...] parsiųsti mūsų pilietes į jų šeimas ir taip pademonstruoti savo norą gerinti Šiaurės ir Pietų santykius“, – nurodoma pareiškime.

Per praėjusio mėnesio susitikimą Demilitarizuotojoje zonoje Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas sutarė siekti branduolinio nusiginklavimo ir taikos sutarties.

reklama

Anksčiau šiais metais gerokai sumažėjus įtampai, Pchenjanas paleido tris šalyje laikytus amerikiečius ir pakvietė užsienio žiniasklaidos atstovų fiksuoti, kaip uždaroma branduolinių bandymų vieta prieš kitą mėnesį planuojamą Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Valstijų lyderių susitikimą.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.