Italų šturmą atlaikęs „Lietuvos rytas“ tapo Eurolygos jaunimo čempionais!

D. Sirvydis (P.Žukausko nuotr.)
© Archyvas
2018-05-20 12:52

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygos jaunimo turnyro finale dar trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo užtikrintą 14 taškų persvarą, tačiau lemiamu rungtynių metu vos neprisižaidė.

Rezultatą paskutinėmis minutėmis išlyginusią Romos „Stellazzurra“ ekipą palaužė fantastiškas Deivydo Sirvydžio tritaškis, po kurio vilniečiai triumfavo 76:71 (21:16, 17:15, 19:19, 19:21) ir iškovojo antrąjį tokį titulą ekipos istorijoje.

Dalphas Ademas Pinopio likus žaisti vos 1 min. 23 sek. prasiveržimu išlygino rezultatą (69:69), tačiau gelbėti „Lietuvos ryto“ susiruošė jos lyderis. Sudėtingą tritaškį per varžovo rankas paleidęs D. Sirvydis vėl išvedė Lietuvos komandą į priekį, o per likusį laiką padrikai atakavę italai dar sykį atkurti intrigos nebesugebėjo.

Nė sykio turnyre nesuklupęs Arvydo Gronskio vadovaujamas „Lietuvos rytas“ stipriausiu Europoje tapo antrą kartą – pirmą sykį tai jiems pavyko padaryti prieš šešerius metus Stambule, kai ekipą treniravo Darius Maskoliūnas. Dukart Eurolygos jaunimo turnyrą yra laimėjęs ir Kauno „Žalgirio“ jaunimas – 2003 ir 2007 metais.

Lemiamą tritaškį pataikęs D. Sirvydis kartu su kitu ekipos lyderiu Mareku Blaževičiumi tapo ir naudingiausiu finalo žaidėju – abu krepšininkai surinko po 21 naudingumo balą.

Jau neužilgo pergalės ant to paties Belgrado arenos parketo sieks ir Kauno „Žalgirio“ pagrindinė komanda. Ji 18 valandą stos į kovą dėl trečiosios vietos su Maskvos CSKA ekipa.

„Lietuvos rytas“: Marekas Blaževičius 20 (11 atk. kam.), Deividas Sirvydis 18 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Domantas Vilys 11.

„Stellazzurra“: Luca Conti 22 (12/15 baudos, 6 atk. kam.), Dalphas Ademas Panopio 18, Paulas Eboua 17 (13 atk. kam.).