Pergalė mažajame finale „Žalgiriui“ turės ne tik simbolinę reikšmę – atneštų nemažą pinigų sumą
CSKA žaidėjai kalba apie nereikalingas rungtynes

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-05-20 12:42

Nors po pralaimėjimo prieš Stambulo „Fenerbahče“ pusfinalyje Kauno „Žalgirio“ žaidėjai tikino, kad ras motyvacijos sekmadienį kovoti dėl trečiosios vietos iš pažiūros ne tokiame reikšmingame mače, jėgų jiems šįvakar turėtų suteikti ir ne tokie simboliniai skaičiai.

Rungtynių tarp žalgiriečių ir principinių jų varžovų Maskvos CSKA krepšininkų nugalėtojai šįvakar galės džiaugtis ne tik prizine turnyro vieta, bet ir papildomais 100 tūkst. eurų, mat už trečiąją poziciją Eurolygoje turnyro organizatoriai skiria 300 tūkst. eurų piniginį prizą. Palyginimui, už ketvirtąją vietą gaunamas čekis – būtent 100 tūkst. mažesnės vertės.

reklama

Kad ši rungtynės su maskviečiais „Žalgiriui“ bus itin svarbios ir dėl faktoriaus, vakar kalbėdamas su Lietuvos žurnalistais patvirtino ir Šarūnas Jasikevičius.

„Reikia žaisti dėl sirgalių, reikia žaisti netgi dėl 100 tūkst. eurų, kurie klubui yra svarbūs“, – vakar sakė Šaras.

100 tūkst. eurų suma priešpaskutinę vietą Eurolygoje pagal biudžetą užimančiam „Žalgiriui“ būtų nemenka paspirtis. Tai taptų beveik puse metinės sumos, kurią komanda šiame sezone sumokės tokiems žaidėjams kaip Artūras Milaknis ar Vasilije Micičius.

reklama

Vis dėlto net ir nemąstydami apie piniginius prizus penktadienį po pralaimėjimo žalgiriečiai tikino, kad šįvakar aikštėje atiduos visas jėgas.

„Buvo tiesiog neįtikėtina matyti tuos žalius marškinėlius tribūnose, – užvakar tikino tūkstančiais „Žalgirio“ aistruolių tribūnose susižavėjęs Brandonas Daviesas, patikinęs, kad vien dėl jų sekmadienį į aikštę bus einama tik pergalės. – Jie prisidėjo prie mūsų sugrįžimų rungtynėse, o pralaimėjus jie visada išlieka kartu. Čia atvykę fanai nusipelno didžiausios pagarbos už tokį palaikymą. Viskas, ką dabar galime padaryti, tai laimėti dėl jų už kelių dienų.“

Iš viso Kauno komanda šiame sezone už pasiekimus iš Eurolygos jau yra gavusi 930 tūkst. eurų, tad sėkmės mažajame finale atveju iš viso susišluotų net 1,23 mln.

Tiesa, kitoje barikadų pusėje šiandien motyvacijos, ko gero, bus gerokai mažiau. Penktą kartą per paskutinius šešerius metus pusfinalyje suklupusi CSKA disponuoja akivaizdžiai storiausia pinigine lygoje – 45 mln. eurų, o apie bereikšmes šiandienos rungtynes kalbėjo jau po nesėkmės penktadienį.

Iškart po pralaimėjimo net keli CSKA žaidėjai kalbėjo, kad mažojo finalo rungtynes Eurolygoje yra visiškai nereikalingos, o griežčiausiai pasisakė Maskvos klubo veteranas Vitalijus Fridzonas.

reklama

„Aš jau pernai sakiau, kad rungtynės dėl trečiosios vietos yra nereikalingos, – sakė rusas. – Labai sunku žaisti dėl trečios vietos po pralaimėjimo pusfinalyje. Tai yra tik formalumas, o ši dvikova nieko nelemia. Ji skirta nebent publikai.“

Tad šįvakar Belgrado „Štark“ arenoje principiniame mūšyje bus kaunamasi ne tik dėl trečiosios vietos ir garbės, tačiau ir dėl gerokos finansinės paspirties, taip reikalingos kiekvieną eurą biudžete skaičiuojančiam „Žalgiriui“.

reklama