Maskvoje įvyks opozicijos lyderio Navalno partijos steigiamasis suvažiavimas

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas
© SCANPIX
BNS
2018-05-19 11:48

Maskvoje šeštadienį įvyks Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno partijos steigiamasis suvažiavimas.

Kiek anksčiau A. Navalnas pranešė, kad Teisingumo ministerija buvo informuota apie šaukiamą partijos „Darbinis pavadinimas“ (Rabočeje nazvanije) steigiamąjį suvažiavimą. Pasak opozicionieriaus, toks pavadinimas buvo pasirinktas, kad iki steigiamojo suvažiavimo nebūtų spėta „pavogti“ tikrojo pavadinimo užregistravus fiktyvią partiją.

Opozicionieriaus atstovė spaudai Kira Jarmyš naujienų agentūrai „Interfax“ patvirtino, kad steigiamasis suvažiavimas įvyks šeštadienį, nors A. Navalnas yra areštuotas.

A. Navalnas nuo 2014 metų mėgino užregistruoti savo politinę jėgą pavadinimu Pažangos partija. Pastarąjį kartą tai bandyta padaryti šių metų sausį. Pažangos partijos organizacinis komitetas buvo užregistruotas 2014 metų vasario pabaigoje.

2015 metų pavasarį Teisingumo ministerija atmetė prašymą įregistruoti partiją, motyvuodama tuo, kad jos steigėjai pažeidė Politinių partijų įstatymą ir per nustatytą laiką nepateikė dokumentų apie regioninių partijos skyrių registravimą. 2015 metų balandį Juridinių asmenų registre atsirado įrašas, kad partija nutraukė savo veiklą.

reklama

Šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teismas nagrinėja skundą dėl atsisakymo įregistruoti Pažangos partiją.

Šių metų sausio pradžioje A. Navalnas pranešė ketinantis vėl bandyti įregistruoti savo partiją. Tačiau jau vasarį buvęs Kremliaus kritiko bendražygis Vitalijus Serukanovas, dėl nesutarimų palikęs jo komandą, paskelbė, kad Teisingumo ministerijai buvo pateikti dokumentai su prašymu įregistruoti Pažangos partiją.

Kovą Juridinių asmenų registre buvo padarytas įrašas apie pakeitimus partijos „Pilietinė pozicija“ steigiamuosiuose dokumentuose. Remiantis jais, ši politinė jėga buvo pervardyta Pažangos partija. Dėl šios priežasties A. Navalnui ir jo šalininkams teks rinkti naują pavadinimą savo partijai.

Gegužės 15 dieną Maskvos Tverės apylinkės teismas skyrė opozicionieriui 30 parų administracinio arešto už pakartotinį viešų susibūrimų organizavimo tvarkos pažeidimą.

Jis buvo sulaikytas gegužės 5 dieną Maskvoje per protesto mitingą prieš Vladimiro Putino inauguraciją ketvirtai kadencijai.

reklama

Per visoje šalyje tą dieną vykusius protestus buvo sulaikyti beveik 1,6 tūkst. žmonių.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.