Ž. Obradovičius gyrė „Žalgirį“ ir nusilenkė aistruoliams: jie yra tai, ko reikia Europos krepšiniui

Željko Obradovičius
Željko Obradovičius
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-05-19 08:11

Eurolygos pusfinalyje pergalę prieš Kauno „Žalgirį“ pasiekusios Stambulo „Fenerbahče“ vyriausiasis treneris Željko Obradovičius po sėkmingų rungtynių nepamiršo atiduoti duoklės ir nuostabų sezoną sužaidusiems bei vakar nuolatos į nugaras čempionų titulą ginantiems Turkijos ekipos krepšininkams alsavusiems žalgiriečiams.

Stambulo komanda šiame mače net tris sykius sugebėjo įgyti 12-13 taškų persvarą, tačiau kauniečiai ją nuolat ištirpdydavo iki vieno ar kelių metimų atstumo. Nors galutinai perlaužti rungtynių eigos „Žalgiris“ nesugebėjo, Ž. Obradovičius nepamiršo pagirti Lietuvos čempionų už tokį kovingumą ir nepasidavimą.

reklama

„Tai buvo sunkios rungtynės, tačiau tokių ir tikėjomės. „Žalgiris“ yra tokia komanda, kuri agresyviai žaidžia iki pat paskutinės sekundės. Per pertrauką kalbėjome, kad turime išlaikyti aukščiausio lygio gynybą, o galiausiai mums tą padaryti pavyko.

Vis dėlto „Žalgiris“ niekada nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes net tris kartus. Tikėjomės to, kadangi žinome, kad jie visuomet randa būdų kovoti, tą jie darė viso sezono metu. Trenerio Jasikevičiaus komanda žaidė puikiai viso sezono metu, o taip atrodė ir šiandien“, – Šarūną Jasikevičių ir jo auklėtinius gyrė serbas.

reklama


Željko Obradovičius ir Šarūnas Jasikevičius© SCANPIX

Ž. Obradovičiui pusfinalyje įstrigo ir įspūdinga atmosfera tribūnose. Jei per ankstesnius finalo ketvertus arenos neretai net nebūdavo užpildomos, tai šįsyk tai iš esmės padarė vien dviejų žaidusių ekipų aistruoliai – lietuvių Belgrado „Štark“ arenoje susirinko 2-3 tūkstančiai, o turkų, skirtingais duomenimis, galėjo būti net iki 10 tūkst. Geltonai ir žaliai nusidažiusi gimtosios šalies arena sužavėjo serbą.

„Ačiū mūsų sirgaliams už palaikymą. Atmosfera buvo puiki, dėkojame ir gausiai susirinkusiems „Žalgirio“ fanams. Mūsų ir jų sirgaliai yra tai, ko reikia Europos krepšiniui“, – džiaugėsi Ž. Obradovičius.

Serbo vadovaujama ekipa antrojo iš eilės titulo sieks sekmadienį, kai mėgins nugalėti Madrido „Real“ klubą. Pačiam Ž. Obradovičiui tai būtų jau 10-asis Eurolygos čempionų trofėjus.

Tuo tarpu „Žalgiris“ tą pačią dieną dėl trečiosios vietos varžysis su Maskvos CSKA ekipa.

reklama