Estijos savivaldybės emblema tapo kanapės lapas

Kanapė
Kanapė
  © SCANPIX
BNS
2018-05-16 14:20

Vienos pietų Estijos savivaldybės emblema tapo kanapės lapas, simbolizuojantis jos pavadinimą, pranešė pareigūnai.

Nuo šiol apie 2,5 tūkst. gyventojų turinčios Kanepio savivaldybės, kurios pavadinimas estų kalba reiškia „kanapės“, oficialus simbolis bus sidabrinis kanapės lapas ant žalio skydo.

Kanepio meras Andrusas Seeme trečiadienį sakė, kad per 2017 m. surengtą referendumą šis emblemos projektas sulaukė 80 proc. balsuotojų palaikymo ir buvo pasirinktas iš septynių pateiktų. Praėjusį mėnesį herbui su kanapės lapu pritarė Valstybės kanceliarija.

Kanepis naują emblemą pasirinko po praėjusiais metais atliktos administracinės reformos, kai buvo sujungtos trys savivaldybės.

A. Seeme aiškino, kad kanapės lapas jau dešimtmečius buvo naudojamas vietos organizacijų emblemose. Nors vartoti kanapes kaip lengvąjį narkotiką Estijoje draudžiama, siūlymas padaryti šį augalą oficialiu simboliu nesulaukė didesnio pasipriešinimo.

reklama

„Valstybės kanceliarija negali atmesti šios idėjos vien dėl to, kad herbe pavaizduota kanapė“, – anksčiau sakė šios institucijos patarėjas simbolikos klausimais Gertas Uiboaedas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.