Sostinės centre perėja nudažyta vaivorykštės spalvomis: pamatykite praeivių reakcijas

Gegužės 17-ąją visas pasaulis minės Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angliškas akronimas „IDAHOT“). Šia proga Vilniuje Lietuvos gėjų lyga (LGL) rengia festivalį „Vaivorykštės dienos“. Jam besiruošiant sankryža ties Pylimo gatve buvo nudažyta vaivorykštės spalvomis.

Vaivorykštės spalvų perėja LGBT bendruomenei reikšmingoje vietoje leis Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams parodyti, jog Vilnius yra atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

reklama

Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją Lietuvoje švenčiama nuo 2007-ųjų, kuomet pirmą kartą buvo surengtas festivalis „Vaivorykštės dienos“. Tuomet visą savaitę vyko įvairios konferencijos, diskusijos ir pramoginiai renginiai.

Šių metų tarptautinis IDAHOT šūkis – „susivieniję solidarume“. Bus siekiama atkreipti dėmesį į solidarumo su įvairiomis visuomenės grupės svarbą, kovojant su neigiamais prieš LGBT bendruomenės narius nukreiptais stereotipais. LGBT asmenys yra neatskiriama kiekvienos visuomenės dalis ir tik pažinus vienas kitą bus galima siekti bendrų mums visiems svarbių tikslų.

Praeivių reakcijas į nudažytą perėją galite pamatyti vaizdo reportaže. 

reklama

Sostinės centre perėja nudažyta vaivorykštės spalvomis: pamatykite praeivių reakcijas

Pylimo gatvės perėja