Drama Kaune: patėvio tvirkinama mergaitė neatlaikė įtampos

Vaikai
Vaikai
© Stocksnap nuotr.

Į šeimą atėjus naujai galvai prasidėjo seksualinės priekabės, kurios podukrai sukėlė milžinišką stresą. Įtampos neatlaikiusi mergaitė ėmė žaloti save. Tokios nerimą keliančios aplinkybės apie vienos Kauno šeimos gyvenimą paaiškėjo seksualines patėvio priekabes ištyrus teisėsaugai.

Kauno apygardos teismas praėjusį penktadienį konstatavo, kad kaunietis G. S. (vardas ir pavardė neatskleidžiami siekiant dar labiau nepakenkti nukentėjusiai mergaitei – Alfa.lt) pagrįstai nuteistas už kelerius metus trukusį podukros tvirkinimą. Gegužės 11 d. priimta nutartimi vyrui uždrausta bendrauti su mažamete, taip pat paskirtas 1 metų 9 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant dirbti, naktimis būti namuose ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

reklama

G. S. buvo nuteistas už tai, kad nuo 2015 m. pavasario iki 2018 m. balandžio mažiausiai tris kartus tvirkino nė šešiolikos neturėjusią podukrą. Dažniausiai vyras būdavo neblaivus. Nustatyta, kad nuteistasis liesdavo mergaitės lytinius organus, komentavo jos išvaizdą.

Sistemingas tvirkinimas turėjo liūdnų pasekmių – įtampos neatlaikiusi mergaitė ėmė save žaloti, pagalbos ieškojo apie padėtį namuose papasakojusi draugėms.

G. S. apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo dar šių metų vasarį, tačiau apskundė jį Kauno apygardos teismui. Vyras prašė jį išteisinti, teigdamas, kad buvo apkalbėtas, o mergaitei įtaką daro tiek jos mama, tiek močiutė, norinčios jo atsikratyti.

reklama

Prokuratūra su šiais teiginiais nesutiko – bylos metu žinomas Kauno prokuroras Vytautas Gataveckas, šiuo metu palaikantis kaltinimą Monikos Kaziukaitytės ir Gedimino Kontenio byloje, prašė skundą atmesti.

Skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nutarė jį atmesti. Anot teisėjų kolegijos, seksualinę prievartą patyrusi mergaitė apie tai papasakojo netgi savo draugėms, kai galiausiai nusprendė nebetylėti. Nors tiesioginių seksualinės prievartos liudytojų nėra, teisėjai pažymi, kad tokių nusikaltimų atvejais tiesioginių liudytojų dažniausiai ir nebūna – nusikaltėlis priekabiauja tuomet, kai nėra pašalinių akių.

G. S. paskelbtas nuosprendis laikomas įsigaliojusiu nuo penktadienio, tačiau vyras dar gali apskųsti jį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

reklama