Kodėl gyventojai turi mokėti už bendrųjų patalpų šildymą?

Šildymas
Šildymas
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2018-05-14 15:26

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi daugiabučio namo gyventojų ir UAB „Ukmergės šiluma“ ginčą dėl mokėjimo už bendrųjų patalpų šildymą, nepritarė vartotojų reikalavimams, kad šios išlaidos būtų paskirstomos tik tiems butams, kurie yra prisijungę prie centralizuoto šildymo sistemos.

Daugiabučio namo gyventojai nurodė, kad 2009 m. kovo mėn. pastato bendraturčiai įformino sprendimą, jog šiluma bendrosioms reikmėms būtų skirstoma tik tarp tų butų, kurie prisijungę prie centralizuoto šildymo sistemos. Tačiau nuo 2017 m. birželio šilumos tiekėjas šilumą, suvartotą bendrosioms patalpoms šildyti, paskirsto visiems be išimties butams. Gyventojai su tuo nesutinka, taip pat prašo perskaičiuoti jau atliktus mokėjimus.

reklama

Tačiau išnagrinėjusi ginčą VKEKK pasisakė, jog tokie gyventojų reikalavimai neužtikrina jiems, kaip pastato bendraturčiams, numatytos pareigos rūpintis bendru turtu: daugiabutis namas yra vienas inžinerinis objektas ir visi gyventojai, nepriklausomai nuo to, kurioje namo laiptinėje yra jiems priklausantis butas, turi prisidėti prie bendro turto išlaikymo.

reklama