Europoje vėl kyla sviesto kainos, Lietuvoje jos stabiliai aukštos nuo pernai

Sviestas
Sviestas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2018-05-03 09:06

Balandžio mėnesį Pricer.lt užfiksavo naują sviesto kainų augimo bangą Europoje. Pernai vasarą prasidėjęs ir rudenį pasibaigęs sviesto kainos augimas Europoje palietė ir Lietuvą. Skirtumas tik tas, kad sviesto kainos Lietuvoje pakilo, bet nenukrito, kaip tai atsitiko visoje Europoje.

Balandžio mėnesį atlikus kainų tyrimą užfiksuota, kad pigiausio sviesto kaina, palyginus su metų pradžia, daugelyje parduotuvių yra apie 7 eurai (parduotuvės: „Maxima“, „Rimi“, Iki“, „Barbora“, „Lidl“), vienintelėje parduotuvėje „Norfa“ pigiausias sviestas žymiai pigesnis – tyrimo metu jo kaina siekė 5,83 euro už 1 kg. 

Palyginus su praėjusių metų liepos mėnesiu, kai prasidėjo sviesto kainų kilimas, balandį pigiausio sviesto kainos buvo pakilusios 2–3 eurais už 1 kg. Europoje jau matoma nauja sviesto kainos kilimo banga, reikia tikėtis, kad ji nepabrangins šio produkto lietuvaičiams dar labiau, galbūt sviesto gamintojai ir prekybininkai prisimins, kad sviesto kaina po staigaus šuolio Lietuvoje taip ir nesugrįžo į 2017 m. liepos mėnesio lygį.

Balandį atliktas kainų tyrimas rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginus su kovu, atpigo 1,5 proc. Pricer.lt prognozuoja, kad Statistikos departamentas balandį užfiksuos maisto produktų kainų defliaciją.

Tyrimo metu pigiausių prekių krepšelis mažiausiai kainavo parduotuvėje „Norfa“ (49,57 euro), brangiausias – e. parduotuvėje „Barbora“ (59,46 euro). Po šv. Velykų pigiausios tyrimo prekės labiausiai pigo parduotuvėse „Norfa“ ir „Iki“, nežymiai brango parduotuvėse „Maxima“ ir „Rimi“.

Per mėnesį žinomų prekių ženklų vidutinis krepšelis taip pat atpigo (2 proc.), smarkesnis kainų mažėjimas užfiksuotas parduotuvėse „Rimi“ ir „Iki“. Pigiausiai jau antrą mėnesį iš eilės tyrimo krepšelį buvo galima įsigyti parduotuvėje „Iki“, kur jis kainavo 35,54 euro, brangiausiai – parduotuvėje „Norfa“ (39,92 euro).