R. Ačas atleistas iš Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų

Remigijus Ačas
Remigijus Ačas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Ketvirtadienį įvykusiame Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdyje tarybos nariai slaptu balsavimu atleido Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorių Remigijų Ačą.

Direktoriaus pareigas laikinai eiti pavesta Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Dariui Ulickui.

Tai buvo jau trečiasis tarybos bandymas iš posto išversti R. Ačą.

Pats R. Ačas BNS penktadienį sakė, kad balsavimo nepripažįsta, nes buvo pažeistas jo slaptumas, taip pat teigė svarstantis, ar pasinaudoti teise skųsti sprendimą.

„Balsavimas buvo nesąžiningas. Jei meras pareiškė spaudoje, kad jis demonstruos savo biuletenį viešai, prieš žurnalistus ir visi tarybos nariai tą darė... Atsiprašau, jei yra slaptas balsavimas, jis negali būti demonstruojamas, o visi tarybos nariai tą darė, – teigė R. Ačas.

„Čia yra mano konstitucinės teisė“, – teigė jis, paklaustas, ar sprendimą skųs.

Anot savivaldybės pranešimo, meras A. Gricius administracijos direktoriui įteikė atminimo dovaną – Raseinių krašto simbolio lūšies statulėlę.

Administracijos direktoriaus pasitikėjimas taryboje buvo tikrinamas dėl neseniai pasirodžiusios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados. R. Ačas pripažintas pažeidęs įstatymus, nes sprendė savo svainio tarnybos eigos klausimus, t. y. 2016-ųjų lapkritį priėmė jį į darbą savivaldybės administracijoje.

„Gavau iš VTEK išvadą, kad pažeidė viešuosius ir privačius interesus. Tarybos narių apsisprendimo teisė, kaip jie reaguos į tai, kad žmogus du kartus pažeidė viešuosius ir privačius interesus, ar gali eiti direktoriaus pareigas“, – prieš porą savaičių BNS komentavo savivaldybės meras Algirdas Gricius.

Raseinių savivaldybės taryba dėl nepasitikėjimo R. Aču jau balsavo du kartus – praėjusių metų gruodžio pabaigoje bei šių metų sausį. Tuomet balsavimus dėl nepasitikėjimo R. Ačas atlaikė. Atleidimus inicijavo savivaldybės opozicija ir dalis valdančiųjų.

Pernai gruodį iš 25 tarybos posėdyje dalyvavusių tarybos narių už nepasitikėjimą R. Aču per slaptą balsavimą buvo 12 tarybos narių, jį palaikė 10 politikų, dar 3 biuleteniai pripažinti negaliojančiais. Per slaptą balsavimą sausio mėnesį už nepasitikėjimą R. Aču balsavo 11 iš 25 tarybos narių, vienas buvo prieš, kiti 13 biuletenių pripažinti sugadintais.

Trečias kartas R. Ačui nebuvo toks sėkmingas – slaptame balsavime 14 tarybos narių palaikė mero inicijuotą siūlymą atleisti R. Ačą iš savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų.