„Olympiakos“ strategas nenuvertina „Žalgirio“ šansų Belgrade: jie gali nustebinti

Ioannis Sfairopoulos
Ioannis Sfairopoulos
© Edvard Blaževič

Nors lemiamų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiakos“ pabaigoje pralaimėjimą užuodę graikai kibirkščiavo iš pykčio, o Kostas Papanikolaou dėl techninių pražangų net buvo išvytas iš aikštės, po susitikimo šios ekipos treneris Ioannis Sfairopoulos negailėjo gerų žodžių „Žalgiriui“.

Namų aikštės pranašumą turėję, tačiau jau pirmajame susitikime jį praradę praėjusio sezono turnyro finalininkai į finalo ketvertą nepateko vos ketvirtą kartą per pastarąjį dešimtmetį, tačiau, nepaisant to, „Olympiakos“ vairininkas pretenzijų savo auklėtiniams neturėjo.

reklama

„Nenoriu teisintis, tačiau viena iš pralaimėjimo priežasčių yra ta, kad turėjome labai daug traumuotų žaidėjų. Dėl netekčių, užuot ruošdamiesi rungtynėms, turėjome nerimauti ir būti nežinioje dėl to, kurie žaidėjai galės žaisti.

Tad neturiu priekaištų savo žaidėjams, jie žaidė iš visų jėgų, o ypač tie, kurie buvo traumuoti, – jie atidavė viską, net ir jausdami skausmą bei girdėdami medikų draudimus. Šiuo sezono momentu turi žaisti geriausią krepšinį, kartais netgi reikia sėkmės, tačiau šį kartą neturėjome daug žaidėjų ir mums nepasisekė“, – aiškino graikas.

Vis tik pasiguodęs dėl ketvirtfinalio serijoje užklupusių negandų I. Sfairopoulos nepamiršo nulenkti galvos ir prieš netikėtą smūgį jam ir jo komandai sudavusius priešininkus.

reklama

„Noriu pasveikinti „Žalgirį“ su patekimu į finalo ketvertą. Jie visos serijos metu žaidė daug geriau ir nusipelnė kelialapio tolyn. Mums labai svarbus buvo pralaimėjimas pirmajame mače, kai netekome namų pranašumo, dėl kurio žaidėme visą sezoną. Čia, vyraujant tokiai atmosferai, buvo labai sunku žaisti, ypač prieš tokią komandą.

„Žalgiris“ visose rungtynėse, išskyrus antrąsias, žaidė geriau ir nusipelnė keliauti tolyn. Ne tik dėl to, kaip žaidė ketvirtfinalyje, bet ir dėl pasirodymo viso sezono metu. Jie nusipelnė keliauti į finalo ketvertą. Sėkmės jiems Belgrade“, – gerų žodžių Lietuvos čempionams nepagailėjo I. Sfairopoulos.


Žalgirio bandymas žengti į Eurolygos ketvirtfinalį© Edvard Blaževič

„Žalgiris“ per visą sezoną „Olympiakos“ klubą nugalėjo net penkis kartus. Vis dėlto komentuodamas tokių rezultatų priežastis, I. Sfairopoulos ne tik nulenkė galvą prieš kauniečius, bet ir vėl sugrįžo prie traumų temos.

„Nenoriu nuvertinti „Žalgirio“, kadangi jie mus nugalėjo net penkis kartus, bet visose rungtynėse mes turėjome problemų su traumuotais žaidėjais. Komandoje yra penkiolika žaidėjų, ir jeigu tu negali verstis keturiais ar penkiais iš jų, laimėti prieš bet kokio lygio komandas yra sudėtinga“, – sakė „Olympiakos“ treneris.

„Olympiakos“ su žalgiriečiais šį sezoną sužaidė net šešis mačus, o penkis iš jų – vien per pastarąsias tris savaites. Ko gero, jokios kitos Europos komandos treneris taip gerai nepažįsta Šarūno Jasikevičiaus kariaunos. Ką jis mano apie kauniečių galimybes pratęsti savo pasakišką žygį Belgrade vyksiančiame finalo ketverte?

„Jie yra solidi komanda. Manau, kad jie nejaus spaudimo, nes jau ir taip išgyvena puikų sezoną, o nebūdami favoritais jie finalo ketverte gali nustebinti ir nuveikti daug“, – tikino I. Sfairopoulos.

reklama