Vėl lemiamose rungtynėse žibėjęs E. Ulanovas žavėjosi atmosfera arenoje: Kaune nesu matęs nieko panašaus

Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas
© Edvard Blaževič

Žmogus, pastaraisiais metais traukiantis Kauno „Žalgirį“ į priekį svarbiausiuose mačuose, padarė tai ir vėl.

Vos 5 taškus per pirmąsias trejas ketvirtfinalio serijos su Pirėjo „Olympiakos“ rungtynes pelnęs, o antrame ir trečiame mačuose apskritai „tuščias“ likęs Edgaras Ulanovas paklojo pamatus įspūdingai „Žalgirio“ pergalei ketvirtajame mače ir atvedė savo gimtojo miesto klubą į išsvajotąjį Eurolygos finalinį ketvertą.

Pakartojęs sezono rekordą ir pataikęs 3 tritaškius bei iš viso su 20 taškų ir 9 atkovotais kamuoliais susitikimą baigęs Edgaras dar sykį patvirtino savo kaip fantastiškai svarbiausias rungtynes žaidžiančio žaidėjo vaidmenį. Tris iš pastarųjų keturių Karaliaus Mindaugo taurės (prieš tai – LKF taurės) finalų naudingiausio žaidėjo titulus pasiglemžęs puolėjas tiesiog žudė Graikijos klubą trečiajame kėlinyje, kai, vienu metu skirtumui tarp komandų sumažėjus iki 11 taškų, jis per 5 minutes surinko lygiai tiek pat, o „Žalgirio“ pranašumas ėmė nekelti abejonių – fantastiškai sirgalių palaikomi šeimininkai praėjusio sezono Eurolygos finalininkus ėmė triuškinti didesniu nei 20 taškų skirtumu.

Dar gerokai iki finalinės sirenos „Žalgirio“ arenoje prasidėjusi šventė sužavėjo daugelį, ne išimtis buvo ir 26-erių E. Ulanovas, kuriam tai – bene didžiausias pasiekimas per klubinę karjerą.

reklama


Žalgirio bandymas žengti į Eurolygos ketvirtfinalį© Edvard Blaževič

„Kaune tikrai nesu matęs nieko panašaus, – stebėjosi puolėjas. – Tai – fantastika. Kas įvyko per šias dvejas rungtynes, tai buvo kažkas neįtikėtino. Šiemet puikiai bendradarbiaujame su savo sirgaliais ir turime tuo džiaugtis šiandien.“

Pats krepšininkas „Žalgirio“ sistemai priklauso dar nuo paauglystės, o pagrindinės ekipos marškinėlius jis užsivilko 2014-aisiais, kai klubas tik kilo po milijonines skolas palikusio Vladimiro Romanovo pasitraukimo iš komandos. Ką E. Ulanovui reiškia istorinis gimtojo miesto komandos patekimas tarp keturių stipriausių Europos komandų?

„Fantastika. Sirgaliai šiemet mus labai gerai palaikė. Aš visada sakiau, kad kaip mes žaisime, taip ir sirgaliai mums atsidėkos. Turime rungtynių metu atiduoti visą save, o tokia atmosfera ir patekimas į finalo ketvertą – tai yra fantastika“, – džiaugėsi E. Ulanovas.

Vos po 1,7 taško per pirmus tris ketvirtfinalio susitikimus rinkęs puolėjas tiesiog sprogo lemiamose rungtynėse. Ar tai buvo trenerio planas, o galbūt žaidėjas tiesiog išliejo susikaupusį pyktį už mažiau sėkmingus pasirodymus prieš tai?

„Niekada nesureikšminau asmeninio pasirodymo. Kad ir prasčiau sužaidžiau prieš tai, vis tiek laimėjome 20 taškų skirtumu, tad aš visiškai neturėjau jokių blogų minčių, tik džiaugiausi dėl kitų. Serija tokia jau yra, o ypač mūsų komandoje taip yra, kad visi turi duobelių. Vienose rungtynėse patraukia vienas, kitose – kitas. Išvykoje Brandonas (Daviesas) žaidė tiesiog fantastiškai, buvo gražu žiūrėti, bet taip nebus, kad visada mus į priekį trauks tie patys žaidėjai.

Šiandien man pasisekė, suvaikščiojo kamuolys, pasitikėjau savo jėgomis ir viskas buvo puiku“, – teigė E. Ulanovas.

Puolėjas išskyrė ir svarbiausią „Žalgirio“ stiprybę, leidžiančią taip pasakiškai žaisti Eurolygoje.

„Viską lemia komandinė atmosfera rūbinėje. Surinkti labai geri žmonės, kurie kartu sudaro puikų kolektyvą. Niekas negalvoja apie asmeninę statistiką ir visi žaidžia tik komandos labui“, – nuostabią komandinę dvasią apibūdino puolėjas.

„Žalgirio“ lemiamų rungtynių specialistas ir vėl iššovė tada, kai to labiausiai reikėjo. Ar E. Ulanovui pavyks kažką panašaus pakartoti ir Belgrade, kur iki čempionų taurės „Žalgiriui“ tereiks žengti jau tik du žingsnius?

reklama

Vėl lemiamose rungtynėse žibėjęs E. Ulanovas žavėjosi atmosfera arenoje: Kaune nesu matęs nieko panašaus

Edgaras Ulanovas
+3