JAV Valstybės departamentas nesikiš į N. Venckienės ekstradicijos procedūrą

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
© Karolis Kavolėlis
BNS
2018-04-26 21:56

JAV Valstybės departamentas nesikiš į buvusios teisėjos ir parlamento narės Neringos Venckienės ekstradicijos klausimo svarstymą, nurodė jos advokatai. Tai pranešė naujienų agentūra „The Associated Press“.

N. Venckienės gynėjų teigimu, jos ekstradicija gali prasidėti bet kuriuo metu.

reklama

Anksčiau šį mėnesį duodama interviu šiai naujienų agentūrai N. Venckienė teigė bijanti būti nužudyta, jei būtų grąžinta į Lietuvą, nes ji esą padėjo atskleisti įtakingų pedofilų tinklą. Bėglė pridūrė, kad mielai taptų JAV piliete.

„Kitų priežasčių mane susigrąžinti jie neturi – tik kad mane nužudytų“, – sakė N. Venckienė.

Jei bus perduota Lietuvai, N. Venckienei gali būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

reklama

2009 m. spalio 5 d. Kaune nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes įvykdė garliaviškis N. Venckienės brolis Drąsius Kedys, kaltinęs grupę asmenų seksualiniais nusikaltimais prieš jo ir Laimutės Stankūnaitės dukterį. 

D. Kedys nuo teisėsaugos pasislėpė ir vėliau buvo rastas negyvas. Jo ir L. Stankūnaitės dukros globėja tapo N. Venckienė. Jai nevykdant teismo sprendimo perduoti mažametę motinai, 2012 m. mergaitė iš namų Garliavoje paimta dalyvaujant gausioms policijos pajėgoms.

Vėliau į Seimą išrinkta N. Venckienė išvyko iš Lietuvos. Panaikinus jos teisinę neliečiamybę 2013 m., netrukus paskelbta jos paieška.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.