Sirgalių protestu prieš LKL nuolaidžiavimą „Žalgiriui“ pažymėtose rungtynėse – „Lietuvos ryto“ pergalė

Lietuvos ryto sirgaliai (R. Vyšniausko nuotr.)
2018-04-26 20:05

Beveik tobulą kėlinį sužaidę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse įsirašė 28-ąją pergalę bei bent jau laikinai palypėjo į turnyrinės lentelės viršūnę.

Vilniečiai trečiąjį ketvirtį laimėjo net 40:18 ir išvykoje 104:83 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“, kuris jau anksčiau buvo užsitikrinęs 4-ąją vietą.

Iki reguliariojo sezono pabaigos „Lietuvos rytui“ dar liko sužaisti dvejas rungtynes, o prieš Eurolygos kovomis šiuo metu besirūpinančius Kauno „Žalgirio“ krepšininkus jie turi vienos pergalės persvarą. Tiesa, žalgiriečiai dėl tvarkaraščio pokyčių yra sužaidę jau net trejomis rungtynėmis mažiau už sostinės komandą.

Rezultatyvų susitikimą kiek geriau pradėjo šeimininkai, pirmajame kėlinyje įgiję 7 taškų pranašumą, o po pirmosios rungtynių pusės turėję ir 9 taškų persvarą (45:36).

Vis dėlto po pertraukos mačo kontrolę perėmė svečiai. Galingai trečiąjį ketvirtį pradėję vilniečiai šovė į priekį spurtu 20:5 ir perėmė mačo kontrolę, įgydami 6 taškų pranašumą (58:52). Apsukų nemažinę svečiai per likusias 4 minutes įmetė dar 18 taškų, o iš viso per ketvirtį surinkę net 40 dar prieš paskutines 10 minučių susikrovė solidų atotrūkį prieš panevėžiečius (76:63).

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabeliui“ priartėti nepavyko, o persvarą tik padidinę vilniečiai iškovojo įtikinamą pergalę.

Susitikimas buvo paženklintas ir sirgalių iš Vilniaus protestu. Nepatenkinti dėl Kauno „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje 50-čia minučių paankstinta „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių pradžia sostinės klubo aistruoliai vos joms prasidėjus į aikštę išmetė pluoštą popierinių juostų, o teisėjams teko kuriam laikui sustabdyti susitikimą.

Kaip praneša tinklalapis basketnews.lt, „Lietuvos ryto“ sirgalių grupės „B tribūna“ atstovai iškėlė ir plakatą, su užrašu „Mačas mums prasideda 18.50“.

„Šiandienos LKL sprendimas paankstinti ketvirtadienio rungtynes tarp ,,Lietuvos ryto“ ir ,,Lietkabelio“ iššaukė didelį mūsų nepasitenkinimą. Tai jau antras atvejis per mažiau nei mėnesį, kai dėl Kauno ,,Žalgirio“ yra koreguojamas mūsų tvarkaraštis.

Šį kartą priežastis neįtikėtinai absurdiška. „Lietuvos ryto“ ir „Lietkabelio“ rungtynės ankstinamos tam, kad šių klubų sirgaliai spėtų pažiūrėti „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes. Mums „Žalgiris“ yra visiškai neįdomus. Mes esame „Lietuvos ryto“ sirgaliai“, – prieš kelias dienas „B tribūnos“ paskyroje „Facebook“ piktinosi aistruoliai.

Kiek anksčiau nemažo „Lietuvos ryto“ aistruolių pasipiktinimo sulaukė ir LKL sprendimas dėl „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje pakoreguoti reguliariojo sezono pabaigos tvarkaraštį, dėl ko dviem dienomis buvo paankstintas ir „Žalgirio“ bei „Lietuvos ryto“ rungtynių laikas, o reguliariojo sezono pabaiga nukelta mažiausiai savaitei.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 12, Darjušas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas po 11, Žanis Peineris 10.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 19, Mindaugas Girdžiūnas 16 (8 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 12, Travisas Petersonas 11.