Belgrade, mes atvykstame! Kauno „Žalgiris“ – Eurolygos finaliniame ketverte!

2018-04-26 19:06

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – Eurolygos finaliniame ketverte! Ar kas nors prieš šį sezoną tokia sezono finišo tiesiąja tikėjo? Galbūt tik Šarūnas Jasikevičius, kuris savo komanda tikėjo po kiekvieno mačo, nesvarbu, ar jis buvo pergalingas, ar triuškinamai pralaimėtas, bet Šaras tikėjo.

Ir tas tikėjimas atsipirko su kaupu ketvirtadienio vakarą – Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sausakimšoje arenoje nepaliko vilčių dar viename košmariškame mače „Olympiakos“ ir šventė pergalę 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35).

Įspūdingą mačą sužaidė beveik visą šią seriją šešėlyje buvę Edgaras Ulanovas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 9 kamuolius ir gynyboje dirbęs su svarbiausiais svečių žaidėjais.

Pirmas kartas modernioje Eurolygoje

„Žalgiris“ finalo ketvertuose moderniosios Eurolygos istorijoje dar nėra žaidęs, o apskritai paskutinį kartą tarp keturių stipriausių žemyno komandų buvo 1999-aisiais, kai Jono Kazlausko vadovaujami žalgiriečiai tapo Eurolygos čempionais.

Per 19 metų žalgiriečiai nė sykio nebuvo patekę net tarp aštuonių stipriausių Europos komandų, o bene arčiausiai pasiekimo, užfiksuoto šiame sezone, buvo 2004 m. Vis tik tuomet jų viltis sudaužė Derricko Sharpo tritaškis, o nuo to laiko kauniečių kelias paprastai baigdavosi ties „Top 16“ etapu arba, pasikeitus Eurolygos formatui, reguliariuoju sezonu.

Vis dėlto šį kartą istorija buvo kitokia. Visą ketvirtąjį mačą prieš Pirėjo ekipą dominavę žalgiriečiai iškovojo įtikinamą pergalę, laimėjo seriją ir gegužės viduryje vyks į Belgradą, kur mėgins pakartoti 1999 m. Miuncheno sėkmę.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21, Edgaras Ulanovas 20 (9 atk. kam.), Axelis Toupane'as 11, Vasilije Micičius ir Brandonas Daviesas – po 9.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 19, Janis Strelnieks 17, Kostas Papanikolaou 15, Kyle'as Wiltjeras 12, Brianas Robertsas 10.

Mačo eiga:

Susitikimą 5 taškais iš eilės pradėjo „Žalgiris“, bet Brianas Robertsas atsakė tuo pačiu ir išlygino rezultatą (5:5). Lygybę sudrumstė antrąjį metimą pataikęs Kevinas Pangosas ir net du tritaškius paeiliui pridėjęs Vasilije Micičius (14:5). Po minutės pertraukėlės fantastišką savo pasirodymą tęsė K. Pangosas, pelnęs dar 5 taškus ir padėjęs žalgiriečiams išlaikyti pranašumą (21:13).

Vis tik tuomet šeimininkų puolimas kiek sustojo, o „Olympiakos“ ėmė artėti (21:20). Daugiau nei tris minutes trukusį taškų badą nutraukė Brandonas Daviesas, bet kėlinį tolimu dvitaškiu su sirena užbaigė Ioannis Papapetrou ir „Olympiakos“ atsiliko vos tašku (23:22).

Antrasis kėlinys prasidėjo sėkmingu žalgiriečių puolimu, tačiau beveik į visus šeimininkų išpuolius sėkmingai atsakė ir graikai (29:27). Persvarą „Žalgiriui“ vėl ėmė krauti sėkmingi Antano Kavaliausko ir Pauliaus Jankūno epizodai (33:27). Dar du taškus pridėjęs Beno Udrihas privertė Ioannį Sfairopoulą prašyti minutės pertraukėlės (35:27).

Nepadėjo ir ji – Artūro Milaknio ir Edgaro Ulanovo tolimi metimai pakėlė ant kojų visą „Žalgirio“ areną ir pratęsė spurtą iki 14:0, o „Žalgirio“ pranašumą išaugino net iki 16 taškų (43:27). Axelis Toupane'as skirtumą tarp komandų buvo padidinęs iki 17 taškų (46:29), bet sėkminga Jamelio McLeano atkarpa leido Pirėjo klubui vėl kiek priartėti (48:35). Trečiąjį savo tritaškį dar pataikę V. Micičius ir „Žalgiris“ įpusėjus rungtynėms solidžiai pirmavo – 51:37.

Trečiąjį kėlinį 4 taškais iš eilės pradėjo Brandonas Daviesas, bet po tritaškį pataikė Kimas Tillie ir B. Robertsas (55:43). „Žalgirio“ vėl susigrąžintą 16 taškų persvarą aptirpdė Kyle'o Wiltjero tritaškis, bet tuo pačiu atsakė ir E. Ulanovas (62:48). Netrukus tritaškiais apsikeitė ir A. White'as su K. Papanikolaou (65:51). E. Ulanovas ir toliau sėkmingai rinko taškus bei pirmą kartą išaugino žalgiriečių persvarą net iki 22 taškų (73:51). Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 78:56 ir padėjo tvirtą žingsnį finalo ketverto link.

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui solidų pranašumą susikrovęs „Žalgiris“ pradėjo šiek tiek lėčiau, po J. Strielniko dvitaškio ir V. Spanoulio sumestų trijų baudų skirtumas sumažėjo, tačiau A. Toupane šauna tritaškį ir rezultatas 82:61.

Š, Jasikevičiui nepatiko dar iš eilės pelnyti keturi „Olympiakos“ taškai, treneris čia pat prašo minutės pertraukėlės – 82:65. Tiesa, panašu, kad neramu tik Šarui, publika „Žalgirio“ arenoje traukia dainas ir laukia finalinio ketvirtfinalio akordo.

Tiesa, po minutės pertraukėlės svečiai nesumažino apsukų, po dar vieno tritaškio ekipas teskiria 12 taškų – 83:71, o lieka dar daugiau nei pusė kėlinio.

Kėlinio viduryje iniciatyvos imasi K. Pangosas, skirtumas vėl didėja iki 15 taškų kauniečių naudai.

Likus kiek daugiau nei trims minutėms, panašu, jog „Olympiakos“ kyla į paskutinį šturmą, skirtumą mažina iki 13 taškų, tiesa, prastai realizuoja baudas, tad persvara vis dar solidi – 88:76. Galutinai mače intriga žudo A. White'as – skaudus tritaškis svečiams ir rezultatas 91: 76.

Likus kiek daugiau nei minutei iki ketvirčio pabaigos rezultatas yra 93:82, tačiau visos kortos yra kauniečių rankose, telieka ramiai užbaigti susitikimą ir ruoštis Belgradui.

Tiesa, tik dabar „Olympiakos“ pabando spausti kauniečius, ir dar du taškai mažina skirtumą iki devynių – 93:84.

Mačo pabaigoje dar bandę kabintis „Olympiakos“ nieko nepešė, o nervų nesuvaldęs ir vos santykių su arbitru aiškintis nepradėjęs K. Papanikolaou buvo išvytas iš aikštės, kauniečiai triukšmingoje arenoje užbaigė laimėdami 101:91.