Teismo malonė STT sučiuptai bankroto administratorei: keli ikiteisminiai tyrimai – ne kliūtis toliau dirbti
Už svetimus pinigus įtaria pirkus kalakutienos kepsnių

R. Trimailienei teismas leido toliau prižiūrėti bendrovę, kurios lėšas galėjo pasisavinti
R. Trimailienei teismas leido toliau prižiūrėti bendrovę, kurios lėšas galėjo pasisavinti
© Alfa.lt

Bankroto administratoriaus „BankromaX“ direktorė Raisa Trimailienė, savaitės pradžioje STT sulaikyta dėl galimo kyšio ėmimo, figūruoja dar viename ikiteisminiame tyrime – aiškinamasi, ar R. Trimailienė nepasisavino ir neiššvaistė bankrutuojančios įmonės turto. Tačiau šis tyrimas, anot teismo, nėra pakankama priežastis nušalinti R. Trimailienę nuo įmonės, kurios turtą galėjo pasisavinti, bankroto priežiūros.

Tačiau nuo tiesioginių pareigų R. Trimailienei kol kas teks susilaikyti. Kaip informavo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė, dėl STT pradėto ikiteisminio tyrimo bankroto administratorė dviem mėnesiams buvo nušalinta nuo pareigų.

reklama

Už svetimus pinigus pirko kepsnius?

Kaip trečiadienį skelbė STT, R. Trimailienė STT Kauno valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime įtariama prekyba poveikiu ir kyšio ėmimu – įtariama, kad bankroto administratorė už 14 tūkst. eurų atlygį pažadėjo bankrutuojančios įmonės buvusiam direktoriui palankiai baigti bankroto procedūrą ir dalį kyšio iš jo priėmė.

Dėl šių priežasčių R. Trimailienė antradienį buvo sulaikyta, jos namuose ir darbo vietoje atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.

reklama

Tačiau šis ikiteisminis tyrimas – ne vienintelis, kuriame figūruoja ši bankroto administratorė; Vilniaus apygardos prokuratūroje taip pat vyksta ikiteisminis tyrimas, kuriame minima R. Trimailienė. Tiesa, kaip sakė šį tyrimą kuruojanti prokurorė Jurgita Jasiūnienė, bankroto administratorei įtarimai nėra pareikšti, renkami pirminiai duomenys.

Alfa.lt žiniomis, į teisėsaugą dėl R. Trimailienės kreipėsi bankrutuojančios Kėdainių bendrovės „Laugina“ kreditoriai, pastebėję, kad bankroto administratorė išleido kone dvigubai daugiau jų lėšų, nei leido bankroto procedūrų administravimo sąmatą ir administratorės atlyginimą nustatęs teismas, o bankroto procedūroms išleista suma jau gali viršyti 100 tūkst. eurų.

Galimai nusikalstamą R. Trimailienės elgesį rodo pirkiniai, už kuriuos bankroto administratorė sumokėjo iš bankrutuojančios bendrovės lėšų. Patyrinėjus buhalteriją paaiškėjo, kad R. Trimailienė į „Lauginos“ bankroto procedūrų išlaidas įrašė vienu metu pirktas tris porcijas sriubos, tris kalakutienos kepsnius ir keturis puodelius kavos, taip pat savaitgalio nakvynę viešbutyje, esančiame mieste, kuriame „Laugina“ jokio turto neturi, pirštines, virdulį, apsiaustą nuo lietaus ir panašius dalykus.

Ikiteisminiai tyrimai – ne kliūtis dirbti

Dėl galimo bendrovės, kurios bankroto procedūras prižiūri, lėšų pasisavinimo ir iššvaistymo kreditoriai kreipėsi į Kauno apygardos teismą, prašydami R. Trimailienę nušalinti nuo „Lauginos“ bankroto bylos. Tačiau šią bankroto bylą nagrinėjantis teisėjas Egidijus Tamašauskas prašymo netenkino – E. Tamašausko manymu, dėl galimai padarytų finansinių nusikaltimų į teisėsaugos akiratį patekusi bankroto administratorė gali ir toliau tvarkyti bankrutuojančios įmonės reikalus.

reklama

Su pačiu E. Tamašausku susisiekti nepavyko, tačiau Kauno apygardos teismo atstovė Skirmantė Zelenkienė raštu pateikė teisėjo priimto sprendimo motyvus – juose nurodoma, kad teismas neturėjo pakankamai informacijos ir įrodymų, jog R. Trimailienė, kaip „Lauginos“ bankroto administratorė, netinkamai atliko savo funkcijas.

„Teismas negali to daryti vien dėl formalių, nežymių teisės aktų pažeidimų arba dėl kreditorių nurodomų teiginių apie pažeidimus, kurie nėra pagrįsti tinkamais ir pakankamais įrodymais. <...>

Formalūs, nežymūs teisės aktų pažeidimai arba kreditorių nurodomi teiginiai apie pažeidimus, kurie nėra pagrįsti tinkamais ir pakankamais įrodymais, nesuponuoja teismo pareigos pakeisti administratorių“, – nurodoma motyvuose, kodėl nutarta neatstatydinti į prieštaringą situaciją patekusios bankroto administratorės.

Taip pat nurodoma, kad apie pradėtą ikiteisminį tyrimą E. Tamašauskui buvo žinoma, tačiau ši aplinkybė, kol nėra ikiteisminio tyrimo rezultatų, nėra priežastis nušalinti R. Trimailienę.

reklama