Visaginas rengiasi priimti Didžiosios Britanijos investuotoją „Intersurgical“
Tikisi ne vieno šimto naujų darbo vietų

„Intersurgical“ gamybos direktorius S. Dagas (centre) Visagine pirmiausiai nuvyko į vietinį profesinį mokymo centrą.
„Intersurgical“ gamybos direktorius S. Dagas (centre) Visagine pirmiausiai nuvyko į vietinį profesinį mokymo centrą.
© Artūras Račas

Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo perdavė beveik 9 hektarų valstybinės žemės sklypą Visagino savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise. Šis sprendimas priimtas siekiant pritraukti į Visaginą Didžiosios Britanijos kapitalo bendrovę „Intersurgical“ kuri dar pernai paskelbė apie savo planus statyti buvusiame atominiame mieste savo gamyklą.

„Šis sprendimas mums labai svarbus, mes jau seniai jo laukėme. Gavę teisę disponuoti šiuo žemės sklypu, mes galėsime kreiptis į Registrų centrą, išregistruoti nugriautus pastatus, suformuoti sklypą ir galutinai parengti jį investuotojų atėjimui“, – Vyriausybės nutarimą komentavo Visagino merė Dalia Štraupaitė.

reklama

Paklausta, ar tai reiškia, kad parengus sklypą, jis bus perduotas bendrovei „Intersurgical“, D. Štraupaitė tvirtino, kad sklypas nėra rengiamas kokiam nors konkrečiam investuotojui.

„Tai yra teritorija, skirta visiems potencialiems investuotojams, norintiems ateiti į mūsų miestą. Tačiau, žinoma, jei „Intersurgical“ tokį pageidavimą išreikš, mes tuo labai džiaugsimės“, – sakė Visagino merė.

Apie savo planus Visagine statyti naują gamyklą medicininių kvėpavimų sistemų kūrimo ir gamybos bendrovė „Intersurgical“, eksportuojanti savo gaminius į daugiau nei 100 pasaulio valstybių, paskelbė dar praėjusių metų spalį. Nuo 1994 metų veikiančios „Intersurgical“ Pabradės gamyklos vadovas Sigitas Žvirblis tada sakė, kad planuojama, jog naujojoje gamykloje Visagine bus sukurta 1500-2000 darbo vietų.

reklama

Tačiau investuotojų atėjimas į Visaginą užtruko, mat vietos valdžia nespėjo laiku sutvarkyti buvusio karinio miestelio teritorijos, kuri skambiai vadinama „Smart parku“. Pagal savivaldybės administracijos 2016 metais pasirašytą sutartį ši teritorija turėjo būti parengta iki 2018 metų vasario, tačiau darbai iki šio termino nebuvo atlikti ir sutartis buvo pratęsta dar 6 mėnesiams.


„Smart parkas“ Visagine© Artūras Račas

Investuotojų atėjimas į Visaginą užtruko, mat vietos valdžia nespėjo laiku sutvarkyti buvusio karinio miestelio teritorijos, kuri skambiai vadinama „Smart parku“. Artūro Račo nuotr.

Todėl dabar jau kalbama, kad pirmajame etape naujoje „Intersurgical“ gamykloje galėtų būti sukurta apie 400 naujų darbo vietų.

Visagino savivaldybei kilo problemų ir dėl finansų, nes, patikimų šaltinių duomenimis, „Intersurgical“ pateikė konkrečius prašymus dėl infrastruktūros – kelių, automobilių stovėjimo aikštelės, elektros įvado galingumo, interneto ryšio ir kt.

Šią problemą pažadėjo spręsti Vyriausybė. Visagine kovo pabaigoje apsilankęs premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad ministrų kabinetas kompensuos Visaginui papildomas išlaidas, susijusias su „Intersurgical“ atėjimu, kurios, skirtingų šaltinių teigimu, siekia nuo 0,5 iki 1 mln. eurų.

Balandžio pradžioje Visagine lankėsi ir visos „Intersurgical“ grupės gamybos direktorius Steve'as Dagas. Tiesa, jis nesusitiko nei su miesto mere, nei su vietiniais politikais, o nuvažiavo tiesiai į Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centrą, kur susitiko su šio centro vadovais ir apžiūrėjo centro mokymo patalpas.


„Intersurgical“ grupės gamybos direktorius Steve'as Dagas (centre) lankosi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre.© Artūras Račas

S. Dagą (centre) Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centre priėmė V. Petkūnas (dešinėje) ir G. Dervinis. Artūro Račo nuotr.

Brito vizitas į šį centrą susijęs su tuo, kad jame jau ne vienerius metus rengiami specialistai „Intersurgical“ gamyklai Pabradėje, tikimasi, kad centras apmokys ir specialistus dirbsiančius naujojoje gamykloje Visagine. Tai, kad S. Dagas pamatė profesinio mokymo centre, jam paliko įspūdį.

Mes, kaip nuolat auganti kompanija, norime būti čia. Mano atsakomybė kompanijoje yra globali plėtra. Mums reikia naujų pajėgumų ir Visaginas labai gera vieta. Be to, šiame profesiniame centre yra viskas, ko mums labai reikia“, – po trumpos ekskursijos ir pokalbio su centro direktoriumi Vytautu Petkūnu bei jo dešiniąja ranka Gintautu Derviniu (kuris, beje tapo 2017 Lietuvos Metų mokytoju) pažymėjo „Intersurgical“ gamybos direktorius.

Paklaustas, kada galėtų prasidėti projekto Visagine įgyvendinimas, S. Dagas sakė: „Kiek žinau, likusios problemos turėtų būti išspręstos per 1-2 mėnesius. Kol mes neturime žemės sklypo ir nepasirašėmė dėl jo sutarties, mes negalime pradėti įgyvendinti projekto.“

Optmistiškai po susitikimo su „Intersurgical“ atstovu buvo nusiteikęs ir V. Petkūnas.

reklama

„Mūsų uždavinys yra parodyti mūsų galimybes, kad neliktų abejonių, jog mes galime pasiūlyti naujajai gamyklai kvalifikuotus specialistus, ką mes jau dabar sėkmingai darome. Kaip tik šiandien mes mokome 50 žmonių iš „Intersurgical“. Ši kompanija mumis tiki ir mums tai yra didžiausias įvertinimas“, – teigė centro vadovas.

Tuo tarpu „Intersurgical“ ketvirtadienį Visagino laikraštyje „Sugardas“ skelbia, kad bendrovė atidarys naują gamyklą Visagine 2019 metų pabaigoje ir siūlo pretenduoti į gamyklos vadovo ir kokybės vadovo pozicijas (žr. nuotr. apačioje).


Visagino laikraščio „Sugardas“ iškarpa© Artūras Račas
reklama