M. Pocius: Š. Jasikevičius man paliko didžiausią įspūdį iš visų trenerių, su kuriais esu dirbęs

Martynas Pocius
Martynas Pocius
© Edvard Blaževič
zalgiris.lt
2018-04-26 12:32

Kauno „Žalgirio“ komandos garbę keturis sezonus gynęs Martynas Pocius džiaugiasi nauju posūkiu karjeroje – darbu už Atlanto NBA lygos Denverio „Nuggets“ klube.

Trumpam į Lietuvą ir „Žalgirio“ areną užsukęs M. Pocius kalbėjo apie darbą Denveryje bei prisiminė laikus Kauno „Žalgiryje“. Mintimis jis pasidalijo su „Žalgiris TV“ laidų rubrika #ŽaliaBalta.

reklama

„Denveryje mūsų vadinamasis „ofisas“ yra ganėtinai mažas, todėl nėra taip, kad vienas žmogus yra atsakingas už atskirą veiklą, – kalbėjo praėjusį sezoną profesionalo karjerą užbaigęs M. Pocius. – Visi žmonės užsidėję daug „kepurių“. Nesusireikšminu, nesu didelių sprendimų priėmėjas. Tiesiog, kiek galiu, padedu su kasdienėmis pareigomis – su NCAA ar tarptautinių žaidėjų „skautingu“. Jeigu kažkoks yra projektas, visuomet stengiuosi padėti. Pagrindas – žaidėjų „skautinimas“ ir pasiruošimas artėjančiai NBA naujokų biržai.“

Keturis sezonus Kaune praleidęs ir čia profesionalo karjerą pradėjęs gynėjas pripažįsta, jog „Žalgirio“ ekipa paliko gilų pėdsaką jo gyvenime. M. Pocius kartu su kolegomis Denverio „Nuggets“ ekipoje viso sezono metu stengėsi nepraleisti nė vienerių žalgiriečių rungtynių Eurolygoje.

„Žalgiris“ – pačiame viršuje. Daugiausiai metų praleidau šiame klube, tai – mano antri namai. Šį sezoną tikriausiai nepraleidau nė vienų Eurolygos „Žalgirio“ rungtynių. Denverio komandos biure visuomet žiūrime „Žalgirio“ rungtynes. Tikrai ši komanda man – numeris vienas“, – kalbėjo pašnekovas.

Pokalbiui pakrypus apie įspūdingą Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žygį Eurolygoje, M. Pocius išskyrė Šarūno Jasikevičiaus vaidmenį. Jiedu kartu rungtyniavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje bei „Žalgiryje“. Be to, 2015–2016 m. Šaras tapo M. Pociaus treneriu Kauno ekipoje.

„Su Šaru vieną sezoną žaidžiau, o kitą jis buvo vyriausiasis mano treneris. Š. Jasikevičius man paliko didžiausią įspūdį iš visų trenerių, su kuriais esu dirbęs. Kai tik jis pradėjo karjerą, matėsi, kad daug pasieks. Aišku, tai kol kas jo pirmieji žingsniai, bet matome, kokiais dideliais žingsniais einama į priekį. Kaip treneris Šaras man yra didelis autoritetas. Jeigu kažkada mąstyčiau apie treniravimą, lygiuočiausi į daug Šaro psichologijos ir jo turimų vertybių aspektų“, – aiškino M. Pocius.

Ar „Žalgirio“ žygis Eurolygoje nustebino buvusį šios komandos narį? M. Pociaus teigimu, geras žalgiriečių žaidimas yra tendencingas ir to vadinti netikėtumu negalima. Buvusio krepšininko teigimu, tai nulėmė puikus pasiruošimas kiekvienai dvikovai.

„Žalgiris“ manęs nenustebino. Jau iš pradžių matėsi, kokiu stiliumi žaidžia „Žalgiris“. Jie visąlaik žaidžia vienodai, laikosi žaidybinio plano, yra drausminga komanda. Visos tos skambios pergales – prieš CSKA, prieš „Fenerbahce“ – yra labai normalu. Visi šiais laikais moka žaisti krepšinį. Kas geriau pasiruošia, kas nukrenta vienu kamuoliu daugiau ant parketo, turi daugiau šansų laimėti. „Žalgirio“ ateitis labai šviesi, net ir šį sezoną jie gali pasiekti labai daug. Lubos dar nepasiektos“, – tvirtino M. Pocius.

reklama