Lietuvos rinktinė nušlavė iki tol nenugalėtą Japoniją ir žengė didelį žingsnį aukso link

Lietuvos ledo ritulio rinktinė (hockey.lt nuotr.)
2018-04-25 19:23

Lietuvos ledo ritulininkai pagaliau įveikė iki tol nepralaužtus varžovus bei itin sutvirtino savo pozicijas kovoje aukso pasaulio čempionato IB diviziono turnyre.

Lietuviai jau per pirmąsias 4 minutes sudavė Japonijos rinktinei du smūgius bei sutriuškino varžovus 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).

Trečiąją pergalę paeiliui iškovoję lietuviai su 9 taškais įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje bei dviem taškais lenkia Estiją. Pirmąją nesėkmę patyrę japonai su 5 taškais žengia treti ir labai komplikavosi savo šansus triumfuoti turnyre.

Vieninteliai Azijos atstovai turnyre Kaune iki šiol Lietuvai buvo neįveikiami. Japonai Lietuvos rinktinę buvo nugalėję visus penkis kartus, o įvarčių santykio skirtumas tarp šių komandų buvo didžiulis – 26:4. Vis tik šiandien Berndo Haakės auklėtiniai jautį už ragų griebė nuo pirmųjų minučių.

Edgaras Rybakovas ir Arnoldas Bosas pelnė įvarčius jau per pirmąsias 4 minutes ir lietuviai davė rungtynėms puikų toną, kurį vedami tris įvarčius pelniusio A. Boso išlaikė ir likusio susitikimo metu.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju buvo pripažintas daugybę pavojingų japonų atakų sulaikęs vartininkas Mantas Armalis.

Rytoj čempionate laisva diena, o kitas rungtynes lietuviai žais penktadienį, kai kausis su Ukraina. Pirmenybes šeštadienį jie užbaigs maču su Estija.

Rungtynių eiga:

3 min.: Lietuvos rinktinei jau trečiąjį įvartį pirmenybėse pelno Edgaras Rybakovas – 1:0.

4 min.: Arnoldas Bosas iš pirmo karto sudrebina virpstą, bet antruoju mėginimu nukreipia ritulį į vartus – 2:0.

27 min.: A. Bosas puikiu smūgiu dar kartą didina lietuvių persvarą – 3:0.

28 min.: Povilas Verenis pirmasis spėja prie ant vartų linijos esančio ritulio ir dar labiau didina Lietuvos rinktinės atotrūkį – 4:0.

41 min.: japonai vos prasidėjus trečiajam kėliniui švelnina rezultatą – 4:1.

45 min.: lietuviai netrunka atsakyti varžovams – Danielis Bogdziulis muša dar vieną įvartį – 5:1.

56 min.: A. Bosas užbaigia savo hat-tricką ir įtvirtina lietuvių pergalę – 6:1.