R. Karbauskis – apie ministro atsistatydinimą: labai apgailestauju

Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
© Edvard Blaževič
BNS
2018-04-25 15:35

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako apgailestaujantis, kad iš posto traukiasi žemės ūkio reikalų ministras Bronius Markauskas.

„Labai apgailestauju, kad taip yra, nes palaikymas žemdirbių bendruomenės yra absoliutus“, – trečiadienį ministro pasitraukimą BNS komentavo R. Karbauskis.

reklama

Jis sakė, jog B. Markauskas tikriausiai traukiasi dėl spaudimo šeimai, garbaus amžiaus mamai, o objektyvių priežasčių jam palikti pareigas nėra.

„Ministras patiria labai didžiulį spaudimą ne pats asmeniškai, o jo šeima, kiek aš esu šnekėjęs su ministru, tai vos pakeliama, praktiškai nepakeliama. (...) Tie metodai, kada važiuoja žurnalistai filmuoti aklos mamos, iš jos interviu ima, suprantate, kad tai nežmoniška“, – kalbėjo valstiečių vadovas.

„Teisinių problemų jokių nėra, šnekant apie moralinius klausimus, tai tikrai nėra tie dalykai, dėl kurių ministrams reiktų atsistatydinti“, – sakė R. Karbauskis.

reklama

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pranešė, kad dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs žemės ūkio ministras B. Markauskas traukiasi iš pareigų.

„Ministras mane šiandien informavo apsvarstęs visas aplinkybes apie sprendimą trauktis iš pareigų, ministro sprendimą gerbiu“, – žurnalistams trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat pabrėžė, jog ministras B. Markauskas nėra niekuo kaltinamas teisėsaugos institucijų, bet jam keliami aukštesni reikalavimai nei paprastam ūkininkui.

S. Skvernelis sako, kad sprendimą atleisti B. Markauską Daliai Grybauskaitei pateiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą.

B. Markauskui atsistatydinant iš Vyriausybės, valdančioji valstiečių ir žaliųjų sąjunga netenka vieno iš dviejų turėtų partijos atstovų Vyriausybėje. Šiai politinei jėgai dar priklauso ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kiti ministrai – nepartiniai.

reklama

Premjeras S. Skvernelis išvakarėse žadėjo, kad sprendimą dėl ministro priims trečiadienį. Pats ministras dar antradienį teigė nematąs pagrindo trauktis, nes padarė tik mažareikšmį nusižengimą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atsakydama į konservatorių paklausimą, antradienį nurodė, kad B. Markausko ar jo motinos, ūkininkės Sofijos Markauskienės, veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas. Ministro šeimos deklaravimo aplinkybes dar tiria Nacionalinė mokėjimo agentūra.

B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo ir už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia gavęs žodinius savininkų sutikimus.

Ministrą atsistatydinti paragino prezidentė D. Grybauskaitė. Seimo opozicija antradienį surinko reikiamus 29 parašus ministro interpeliacijai inicijuoti.

B. Markauskas – trečiasis S. Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės ministras, per pusantrų darbo metų pasitraukęs iš pareigų. Pernai rugsėjį iš ūkio ministro pareigų atsistatydino Mindaugas Sinkevičius, nes Socialdemokratų partija paliko valdančiąją koaliciją. Šių metų kovą po prezidentės kritikos atsistatydino teisingumo ministrė Milda Vainiutė. Pamainos jai kol kas nerasta.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.