Paraiškas dalyvauti NBA naujokų biržoje pateikė net 7 lietuviai

Martynas Echodas ir Laurynas Birutis
Martynas Echodas ir Laurynas Birutis
© FIBA
Alfa.lt
2018-04-25 14:58

NBA lyga paskelbė 236 krepšininkų, padavusių paraišką dalyvauti šių metų naujokų biržoje, sąrašą. Jame iš viso yra 55 žaidėjai iš Europos, o tarp jų – net 7 lietuviai.

Jau anksčiau pasklido žinios, jog laimę birželį įvyksiančiame renginyje išmėgins Kapo d‘Orlando klube Italijoje žaidžiantis Arnoldas Kulboka, Kėdainių „Nevėžiui“ paskolintas Tadas Sedekerskis, „Šiaulių“ klube dominuojantis Laurynas Birutis, sėkmingai Vilniaus „Lietuvos ryto“ gretose debiutavęs Martynas Echodas ir Kauno „Žalgirio 2“ puolėjas Matas Jogėla. Prie jų, kaip paaiškėjo, prisijungė ir Klaipėdos „Neptūnui“ atstovaujantis Laurynas Beliauskas bei Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ žaidžiantis Martynas Varnas.

reklama

Tiesa, neabejojama, kad dalis šių krepšininkų savo išankstines paraiškas dar atsiims, kaip tai atsitiko pernai, kai paraiškas buvo pateikę net 9 krepšininkai iš Lietuvos. Vėliausia data, kai žaidėjai gali atsiimti savo kandidatūras naujokų biržoje, yra birželio 11-oji, kai renginys Niujorke vyks lygiai po dešimties dienų.

Tarp kitų puikiai pažįstamų žaidėjų iš sąrašo – Prienų-Birštono „Vytautui“ atstovaujantis LiAngelo Ballas. Tiesa, priešingai nei jo brolių Lonzo ir LaMelo atveju, viduriniajam LaVaro sūnui šaukimas naujokų biržoje neprognozuojamas.

Geriausiai iš europiečių naujokų biržos prognozėse vertinami slovėnas Luka Dončičius ir bosnis Džananas Musa. Pirmajam kai kur pranašaujamas net pirmasis šaukimas, o antrajam – galimybės patekti į pirmąjį dešimtuką.

reklama