Alfie išgyvenimo drama Britanijoje: berniuko tėvai reikalauja teismo leidimo išgabenti sūnų į Vatikaną

Protestas dėl A. Evanso
Protestas dėl A. Evanso
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-04-25 14:48

Visos Britanijos dėmesį prikausčiusio mažojo Alfie Evanso tėvai Tomas Evansas ir Kate James tęsia kovą dėl savo sūnaus. Tomas ir Kate pralaimėjo daugybę teismo posėdžių, prašydami, kad ligoninė neatjungtų Alfie gyvybę palaikančių aparatų. Tačiau antradienį nepagydoma liga sergančio vaiko tėvas pranešė, kad jo sūnus liko gyvas atjungus aparatus, tuo smarkiai nustebindamas medikus, tvirtinusius, kad jam turėtų būti leista numirti. 

Po stebuklinga daugelio vadinamos istorijos atomazgos jaunieji tėvai vėl kreipėsi į teismą, prašydami leisti išgabenti Alfie į Vatikano vaikų ligoninę, kur jam buvo pasiūlyta gydytis.

reklama

DĖL SŪNAUS GYVYBĖS TEISMUOSE KOVOJUSI BRITŲ ŠEIMA: MAŽYLIS NEPASIDUODA NET ATJUNGUS APARATUS

Mažasis Alfie sulaukė popiežiaus Pranciškaus dėmesio ir kvietimo atvykti gydytis į Vatikane esančią vaikų ligoninę. Tačiau Britanijos gydymo įstaiga neleido išgabenti berniuko.

Trečiadienį T. Evansas pranešė, kad jie dar kartą kreipėsi į Aukštesnįjį teismą, siekdami leidimo išvykti gydytis į Vatikaną. Jauni tėvai apskundė ankstesnį teismo sprendimą, draudžiantį jų sūnų išgabenti į užsienio šalį.

reklama

Alfie tėvams atstovaujantis teisininkas informavo, kad byla turėtų būti nagrinėjama trečiadienį popiet.

Antradienį Aukštesniojo teismo teisėjas paskelbė medicinos ekspertų išvadą, kad tolimesnis Alfie gydymas yra beprasmiškas, o tolima kelionė į Vatikaną jam pakenktų.


Alfie Evansas© Socialiniai tinklai

T. Evanasas tikino, kad jo 23 mėnesių sūnus suglumino gydytojus, kai net atjungus gyvybę palaikančius aparatus nenustojo kvėpuoti.

„Esame informuoti, kad trys teisėjai dar kartą peržiūrės mūsų bylą. Tiesą sakant, jis jau dabar galėjo būti Italijoje. Mes visi žinome, kad karinės oro pajėgos ir medikų komanda yra pasiruošę tokiai kelionei. Tiesą sakant, Alfie nugabenti į Vatikaną pirmoji pasiūlė Vokietijos oro greitoji pagalba. Realybė yra tokia, kad šie žmonės nekantrauja išgabenti jį iš šalies, ir aš nekantrauju, nes pasiryžimą demonstruoja ir pats Aflie, jis tikrai nekenčia“, – tikino berniuko tėvas.


T. Evansa dalyvavo popiežaus audiencijoje© SCANPIX

Miuncheno universitetinės ligoninės gydytojas profesorius Nikolaus Haasas liudijo Alfie tėvų naudai ir tikino, kad jam turėtų būti leista keliauti į Vatikaną ir ten gauti tinkamą gydymą.

„Nėra klausimo, ar tai būtų mediciniškai teisinga. Mes kalbame apie profesinę etiką. Vokietijoje mes vadovaujamės patirtimi, kai tam tikrais atvejais tu negali apsunkinti pacientų. Privalome palaikyti juos“, – interviu „BBC Radio 4“ sakė N. Haasas.

Anksčiau leidimą išvykti atmetęs Mančesterio teismo teisėjas tikino, kad Alfie yra „narsus karys“, tačiau jo atvejis „pasiekė finalą“.

Jis atmetė ir T. Evanso liudijimus, kad jo sūnaus būklė yra daug geresnė, nes berniukas savarankiškai kvėpuoja jau 20 valandų.

Teisėjas patikino, kad geriausia, ko Alfie tėvai galėtų dabar tikėtis, yra galimybė berniukui palikti intensyvios priežiūros skyrių ar net grįžti į namus.

reklama

Alfie išgyvenimo drama Britanijoje: berniuko tėvai reikalauja teismo leidimo išgabenti sūnų į Vatikaną

Protestas dėl A. Evanso
+7