Nusprendė nedelsti: Seime – pataisos dėl alkospynų prievolės nuomojamuose automobiliuose

CityBee
CityBee
© Organizatoriai

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pateikė Saugaus eismo įstatymo projektą, kuriuo siūloma automobilių nuomos paslaugas teikiančioms įmonėms priklausančiose transporto priemonėse įdiegti alkospynų mechanizmus. „Transporto priemonėje, kuri yra skirta nuomai ir kurios valdytoju yra automobilių nuomos paslaugas teikianti įmonė, privalomai turi būti įrengtas mechanizmas, leidžiantis užvesti variklį tik atlikus blaivumo testą“, – rašoma įstatymo projekte.

Jei Seimas šį įstatymą priimtų, jis turėtų įsigalioti dar nuo šių metų lapkričio 1 d. Alkospynų sistemos įdiegimo klausimas į viešumą vėl iškilo po praėjusį savaitgalį tragiškai pasibaigusio eismo įvykio, kurio metu mirtinai sužalota taksi keleivė. Šios avarijos kaltininkas – girtas vairuotojas, kuris prie vieno iš automobilių nuomos kompanijos „CityBee“ automobilių vairo sėdo neblaivus. 54 metų „CityBee“ automobilio vairuotojui nustatytas 1,51 promilės girtumas.

reklama

Antradienį susisiekimo ministras Rokas Masiulis susitiko su „CityBee“ vadovu Luku Yla. „Mes ruošdami įstatymo pataisą dėl alkospynų įvedimo diskutuosime ne tik apie laikinos nuomos įmones kaip „CityBee“. Manome, reikia praplėsti šį ratą ir užmiestinio keleivių vežimo transportui. Tam transportui, kuris veža vaikus“, – po susitikimo kalbėjo ministras.

L. Yla teigė, kad kompanija ieško kompleksinių sprendimų pažaboti girtiems vairuotojams, kurie išsinuomoja „CityBee“ automobilius. Kaip vienas iš sprendimų įvardijamos jau minėtos alkospynos. Visgi „tvarkietis“ R. Žemaitaitis nusprendė nelaukti tiek „CityBee“ ketinamų priimti konkrečių sprendimų, tiek Susisiekimo ministerijos rengiamų įstatymo pataisų – jo siūlymas jau trečiadienį buvo įregistruotas Seime.

reklama