Toronto išpuolio rengėjas apie ataką užsiminė feisbuke: reiškė pyktį dėl priverstinio celibato

Aleko Minassiano teismas
Aleko Minassiano teismas
© SCANPIX
BNS
2018-04-25 11:02

Vyras, kuris Toronte išnuomotu mikroautobusu rėžėsi į pėsčiųjų minią, likus kelioms minutėms iki atakos paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ „paslaptingą žinutę“, sakė miesto policijos pareigūnas Grahamas Gibsonas.

Pasak pareigūno, jam negalima aptarinėti galimų motyvų, nes įtariamasis Alekas Minassianas yra apkaltintas byloje.

reklama

Dabar jau ištrintoje feisbuko paskyroje A. Minassianas sveikino koledžo studentą, kuris 2014 m. netoli Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje nušovė ar mirtinai subadė šešis žmones ir sužeidė dar 13.

Kalifornijos žudiką Elliotą Rodgerį A. Minassianas pavadino aukščiausiuoju džentelmenu ir feisbuke rašė: „Priverstinio celibato sukilimas jau prasidėjo! Mes nuversime visus čadus ir steises!“

22 metų E. Rodgeris priverstinį celibatą reiškiančią anglišką santrumpą „incel“ vartojo ir internete paskelbtose žinutėse, kuriose reiškė pyktį dėl jį atstūmusių moterų. Panašiai mąstantys žmonės interneto forumuose aktyvesnį seksualinį gyvenimą gyvenančius vyrus ir moteris kartas paniekinamai vadina čadais ir steisėmis.

reklama

Minimoje pirmadienio žinutėje feisbuke sakoma, kad kalba „eilinis (naujokas) Minassianas“. „Facebook“ patvirtino, kad įrašas buvo įtariamajam priklausiusioje paskyroje.

Po atakos „Facebook“ pašalino jo paskyrą.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Toronto išpuolio rengėjas apie ataką užsiminė feisbuke: reiškė pyktį dėl priverstinio celibato

Aleko Minassiano teismas
+20