Kapitonas, tapęs herojumi, kai to labiausiai reikėjo: visi žaidėme su ugnele

Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas
© Edvard Blaževič

Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas tylėjo praktiškai 10 Eurolygos ketvirtfinalio kėlinių, tačiau prapliupęs taškais įtvirtino kertinę kauniečių pergalę serijoje.

9 taškus vos per kiek daugiau nei dvi minutes trečiojo kėlinio pabaigoje pelnęs puolėjas padėjo sulaikyti grėsmingiausią Pirėjo „Olympiakos“ spurtą bei paklojo pamatus persvarai, netrukus tapusiai triuškinančia. Nors per likusį laiką kapitonas nepasižymėjo, tų 9 taškų pakako, kad būtent jis taptų pagrindiniu mačo herojumi.

reklama

Visgi po mačo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius išskyrė ne P. Jankūno taškus trečiajame kėlinyje, o jo indėlį pirmoje rungtynių pusėje, kuris neatsispindėjo statistikos protokole.

„Nenustoju didžiuotis Pauliumi, kaip jis pradėjo rungtynes. Jis turėjo aibę laisvų metimų ir netgi Pirėjuje neįmetęs daug taškų, jis tuos metimus vis tiek praleido vardan geresnio komandos draugo metimo. Tai – kapitoniškos savybės. Jis galėjo išeiti ir įmesti, bet galbūt komandos draugas turėjo dar geresnį metimą. Jis nepanikavo vien dėl to, kad Pirėjuje nepelnė taškų. Tai – didžiulė jo patirtis“, – gerų žodžių P. Jankūnui negailėjo Šaras.

Ir vis dėlto du su puse kėlinio puikiai veikęs „Žalgirio“ mechanizmas trečiajame ketvirtyje užsikirto, o kaip tik tuomet Š. Jasikevičiaus štabas ant stalo metė bene pagrindinį rankovėje dar likusį kozirį – P. Jankūną. Vieną po kitos pikenpopo situacijas ėmęs realizuoti puolėjas per itin trumpą laiką pataikė visus 3 dvitaškius, 3 baudų metimus iš 4, o „Žalgirio“ persvara iš 7 (53:46) išaugo iki 15 taškų (62:47).

reklama

Taip puolėjas per dvi minutes pelnė daugiau nei dvigubai daugiau taškų nei per abu mačus Pirėjuje – pirmajame serijos susitikime P. Jankūnas pelnė 4 taškus, o antrajame pirmą kartą per penkerius metus liko be taškų ir nė sykio neatakavo krepšio.

„Viskas įvyko žaidžiant. Treneriai žino mūsų stipriąsias puses ir yra pasiruošę išnaudoti tam tikrus žaidėjus. Buvo toks momentas, pavyko suteiktą pasitikėjimą pateisinti“, – savo pasirodymo nesureikšmino iš viso 13 taškų pelnęs P. Jankūnas.

– Pauliau, kaip apibendrintumėte rungtynes?

– Tikrai rungtynės pavyko. Pirmiausia, laimėjome, o, be to, buvo ir agresija, ir gynyba. Aišku, treneris jau rungtynių metu akcentavo, kad darome taktines klaidas prieš žaidėjus, prieš kuriuos neturėtume klysti. Be abejo, varžovai prametė metimų ir iš po krepšio, ir laisvų tritaškių, bet smagu, kad intensyvumas išliko beveik visas rungtynes. Reikia pridėti daugiau mąstymo ir ruoštis kitoms rungtynėms.

– Kiek jums pačiam buvo reikalinga tokia atkarpa kaip trečiajame kėlinyje?

reklama

– Niekada nesureikšminu savo asmeninio pasirodymo. Nėra smagu lakstyti be metimų, bet jeigu to reikalauja situacija, jeigu kiti žaidėjai turi didesnį pranašumą prieš varžovus, tai neturiu jokių problemų. Man tikrai rūpi tik pergalė. Man ne 17 metų, kad reikėtų žiūrėti į statistiką. Svarbu pergalė.

O toje atkarpoje galbūt pavyko būti agresyvesniam, sužaisti „du prieš du“ liekant aukščiau. Jie stengėsi to neleisti, bet treneriai akcentavo, kad galime pralaužti gynybą ir susikurti situacijas, kurios sekėsi visą sezoną.

– Tokia didelė persvara rungtynių pabaigoje turbūt „Olympiakos“ grėsmės prieš ketvirtąsias serijos rungtynes nesumažina?

– Be abejo, ne. Tai – tik vienas rezultatas, o taškų skirtumas nieko čia nereiškia. Kaip ir kalba visi, „Olympiakos“ yra be galo patyrusi komanda ir žinanti, kaip žaisti lemiamose rungtynėse. Jie tikrai padarys išvadas ir mus puls nuo pat pradžių.

– Kovingumo buvo tiek pat, kiek Pirėjuje, ar netgi dar daugiau?

reklama

– Nepasakysiu, kad šiandien jo buvo daugiau. Bet buvo daugiau susikaupimo. Prie savų sirgalių dar labiau užsivedėme.

– Kokią įtaką padarė sirgaliai?

– Begalinę. Jie davė mums energijos ir užsivedimo. Kas pakilo nuo suolo, visi atidavė 100 proc. jėgų ir žaidė su ugnele.

– Visa komanda šiandien atidavė net 23 rezultatyvius perdavimus. Kaip jums toks komandinis žaidimas?

– Gerai, tikrai buvo gražių atakų, kai kamuolys iš vienos pusės gerai pereidavo į kitą, susikurdavome metimus. Jie gerai ginasi, kamuolys turi vaikščioti, ir kartais jų klaidų turime laukti iki paskutinių sekundžių.

reklama

– Ar „Olympiakos“ vardas – vis dar grėsmingas?

– Žinoma, kad grėsmingas. Tai – ta pati komanda, kuri laimėjo titulus.

reklama