Į kritinę, bet pažįstamą padėtį įstumto „Olympiakos“ treneris: „Žalgiris“ žaidė daug geriau

Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos
Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos
© Edvard Blaževič

Pirėjo „Olympiakos“ komanda antrus metus iš eilės Eurolygos ketvirtfinalio serijoje atsidūrė ant prarajos krašto.

Pernai namie prieš Stambulo „Anadolu Efes“ pralaimėję bei serijoje vienu metu 1-2 atsilikę Graikijos vicečempionai sugebėjo atsitiesti bei išlyginti seriją Turkijoje, o grįžę namo laimėti penktąsias rungtynes bei patekti į finalo ketvertą.

Vis tik šiemet, priešingai nei praėjusiais metais, ketvirtąsias rungtynes graikai žais jau ne kapų atmosferą primenančioje arenoje Stambule, o riaumojančioje „Žalgirio“ arenoje. Kad šių metų istorija kitokia, išskyrė ir „Olympiakos“ treneris Ioannis Sfairopoulos, nulenkęs galvą prieš „Žalgirį“ ir tikinęs, jog jo komanda padarys viską, kad ketvirtadienį išnaudotų paskutinį šansą.

„Pirmiausia noriu pasveikinti „Žalgirį“, kuris žaidė daug geriau ir nusipelnė laimėti. Pirmąjį kėlinį pradėjome gerai, tačiau 5 neatkovoti kamuoliai gynyboje išmušė mus iš vėžių. Antrajame ketvirtyje labai prastai gynėmės, o tai paveikė ir puolimą, dėl „Žalgiris“ įgijo didžiulį pranašumą prieš pertrauką. Labai svarbus momentas buvo trečiajame kėlinyje, kai buvome sugrįžę iki 7 taškų atsilikimo, tačiau tuomet Paulius Jankūnas pelnė daug taškų iš eilės, žalgiriečiai susigrąžino pranašumą ir mums buvo sunku sugrįžti į rungtynes. „Žalgiris“ šiuo metu pirmauja 2-1, jiems trūksta vienos pergalės iki finalo ketverto, o mūsų paskutinis šansas bus ketvirtadienį“, – sakė I. Sfairopoulos.

reklama

– Kas lėmė tai, kad pelnėte vos 60 taškų?

– Jie padarė daug pokyčių po antrųjų rungtynių. Tuomet mes žaidėme agresyviai, aukojomės, o šiandien viskas buvo priešingai, jau „Žalgiris“ žaidė pasiaukojančiai, žaidė kietai ir labai gerai gynėsi. Dėl to ir pelnėme tiek mažai taškų.

– Pernai serijoje su „Anadolu Efes“ buvote lygiai tokioje pačioje pozicijoje. Kuo ši situacija kitokia?

– Kiekvieno sezono istorija yra kita. Norime ištaisyti tai, ką darėme blogai, nes žinome, kad tai – mūsų paskutinis šansas.

– Georgios Printezis žaidė traumuotas bei pataikė vos 1 metimą iš 10. Kokia bloga buvo jo savijauta ir ar jis žais kitose rungtynėse?

– Tiek jis, tiek Milutinovas prieš rungtynes susileido nuskausminamųjų. Tačiau turime pamiršti šitas rungtynes ir ruoštis kitoms. Nenoriu nieko pasakyti, tik tiek, kad jie labai nori žaisti, net jei ir nebus pasiruošę 100 proc.

reklama