Sirgaliais žavėjęsis Šaras nulenkė galvą prieš P. Jankūną: nenustoju juo didžiuotis

Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos
Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos
© Edvard Blaževič

Kauno „Žalgiris“ žengė užtikrintą antrą žingsnį Eurolygos finalo ketverto link. Antrajame kėlinyje atsiplėšę žalgiriečiai net 20 taškų skirtumu nušlavė Pirėjo „Olympiakos“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Daugiau nei 14 tūkst. žaliai pasipuošusių sirgalių pakylėti šeimininkai visiškai surakino graikų puolimą – Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai krepšį atakavo vos 34 proc. taiklumu, o iš toli pataikė vos 4 tritaškius iš 22. Nesėkmingai mačas susiklostė ir Pirėjo klubo vedliui Vassiliui Spanouliui, kuris pataikė vos 3 metimus iš 12 ir didžiąją dalį taškų, o jų pelnė 14, surinko baudų metimais.

reklama

Vis tik net ir po tokios įspūdingos pergalės „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius rado trūkumų bei pripažino, jog pergalė buvo sunkesnė, nei gali pasirodyti.

„Nesvarbu, ką rodo rezultatas, tai buvo sunkios rungtynės“, – atsiduso Šaras.

Tiesa, treneris nepamiršo padėkoti fantastišką atmosferą sukūrusiems ir jo komandos žaidėjus pakylėjusiems sirgaliams.

reklama

„Noriu pasveikinti vyrus už tokį atsidavimą, pasveikinti žiūrovus ir padėkoti jiems už puikiai sukurtą atmosferą. Manau, kad vyrai jautė palaikymą ir jiems tai buvo postūmis į priekį.

Dėl krepšinio buvo aibė dalykų, kuriuose mes nebuvome labai geri. Manau, kad emocijos paveikė žaidėjus, ypač pirmoji pusė taktiškai buvo prasta. Kažkur pasisekė, kad „Olympiakos“ nepataikė, kažkur nugalėjo mūsų begalinė energija.

Ketvirtadienį turėsime šansą laimėti seriją, tai, aišku, bandysime daryti, bet reikės žaisti su tokia pačia energija, žaisti savo geriausią krepšinį. Tos paskutinės rungtynės yra sunkiausios, ypač prieš varžovus, kurie yra aibę kartų buvę tokioje situacijoje. Mes jiems jaučiame didžiulę pagarbą, bet nusileisti neketiname“, – sakė Š. Jasikevičius.

– Seriją dabar jau reikia užbaigti. Ko gero, sunkiausias momentas bus psichologinis?

reklama

– Aš galvoju, kad tų momentų tiek daug, jog galime šnekėti per naktį. Manau, kad svarbiausia nebedaryti psichologinių klaidų. Turime pasimokyti iš kokių 2–3 minučių šios dienos rungtynėse, nes vos išeiname iš konteksto, „Olympiakos“ iškart mums kala 6:0. Už kiekvieną nesusikoncentravimą jie mus iš karto nubaudžia.

Manau, kad pagerinome žaidimą prieš jų gynybinę sistemą, kai jie keičiasi visais ginamaisiais, tačiau reikia eiti į priekį. Yra aibė detalių, kurių mes nepadarėme, kurias bandysime akcentuoti žaidėjams. Jeigu norime gryno krepšinio, tai turime žaisti žymiai geriau. Tikiuosi, vyrai tai supras.

– Kai „Olympiakos“ trečiajame kėlinyje priartėjo iki 7 taškų, buvo keletas atakų su Pauliaus Jankūno taškais. Ar tai buvo akcentuojama?

– Buvo akcentuojama. Tuo metu mums buvo geras penketas, kad išbandytume tokią situaciją. Nenustoju didžiuotis Pauliumi, kaip jis pradėjo rungtynes. Jis turėjo aibę laisvų metimų, ir netgi Pirėjuje neįmetęs daug taškų, jis tuos metimus vis tiek praleido vardan geresnio komandos draugo metimo. Tai – kapitoniškos savybės. Jis galėjo išeiti ir įmesti, bet galbūt komandos draugas turėjo dar geresnį metimą. Jis nepanikavo vien dėl to, kad Pirėjuje nepelnė taškų. Tai – didžiulė jo patirtis.


Paulius Jankūnas© Edvard Blaževič

– Buvo ne viena situacija, kai gerą metimą žaidėjai paaukodavo dėl dar geresnio, ar ne?

– Aš apie tai ir šneku, ypač iš Pauliaus pusės. Kai tik mes „paimdavome“ iš „Olympiakos“ pirmąjį metimą, o jų opcijos eidavo į antrą ar trečią, buvo žymiai gražesnis ir logiškesnis.

– Kaip pavyko pristabdyti V. Spanoulį, kuris lyg ir sužaidė prastesnes rungtynes?

– Spanoulis žaidžia fantastinę seriją. Jam metimai kai kur nepaėjo, bet jis iškart pradėjo veržtis, lįsti, organizuoti žaidimą. Kažkur, reikia pripažinti, mums pasisekė. Kai kurie metimai jam neįkrito net ir iš po krepšio, nereikia šito tikėtis ketvirtadienį. Pabrėžiu – ketvirtadienį viskas prasideda nuo nulio, niekas nėra nuspręsta. Mums reikia tokio paties atsidavimo, tik žaisti su daugiau galvos. „Olympiakos“ bus geresni, ir mes turime būti geresni.

– Rungtynių pradžioje atrodė, kad Kevinas Pangosas kiek perdegė, kol į aikštę neišėjo Beno Udrihas.

– Kevinui nėra lengva. Jis yra fantastiškas metikas. Jam pirma opcija yra mesti, ir aš jam tai leidžiu. Labiausiai bijojau, kad žaidėjai puls mesti, žaisti po vieną, ir kartais taip ir buvo. Čia dėl atmosferos, begalinio noro, nemokėjimo jo valdyti. Galbūt iš to pasimokysime ir ketvirtadienį žaisime protingiau. Po to Kevinas kažkiek nurimęs jau vedė komandą į priekį.

– Edgaras Ulanovas vėl buvo kiek pridarytas. Ar galima sakyti, kad „Žalgiris“ gali gyventi su tokiu Edgaru puolime?

– Trečiojoje pozicijoje „Olympiakos“ turi du tvirtus vyrus, mes labai daug jam nežaidžiame. Edgaras, kaip ir bet kuris komandos draugas, turi išmokti padėti kitais būdais, susirasti šansų, įmesti „pigius“ taškus, kad įeitų į rungtynes ir pasijustų geriau. Pabrėžiu, kad žaidėjams svarbu yra įmesti taškų. Tas Pauliaus variantas, kai jis neįmetė daug taškų Pirėjuje, būti kantriam – man tai pasirodė puiku.

– Prieš seriją buvo pabrėžiama, kad galbūt „Žalgiriui“ gali pakenkti stipraus antro įžaidėjo stoka. Kiek esate patenkintas Beno Udriho žaidimu?

– Šiandien jis žaidė gerai, pirmosiose rungtynėse irgi, tad dvejas iš trejų rungtynių jis sužaidė gerai. Žinote, čia yra serija. Mes stengiamės reaguoti kuo greičiau. Jeigu vienas žaidėjas žais 30–35 minutes, nieko neatsitiks. Čia turi eiti ir bandyti laimėti vis kitas ir kitas rungtynes. Mes negalime laukti, jeigu kažkas nežaidžia, ir „Olympiakos“ daro lygiai tą patį. Stengiamės eiti su tais, kurie geros formos ir geriausiai jaučiasi.

– Ar tos dvi paros iki kitų rungtynių bus kažkuo kitokios?

– Ne, važiuosime šiandien namo. Rytoj pasimatysime per pietus viešbutyje ir stengsimės ruoštis ketvirtoms rungtynėms.

reklama

Sirgaliais žavėjęsis Šaras nulenkė galvą prieš P. Jankūną: nenustoju juo didžiuotis

Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos
+8