Tobulas mačas: „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose surakintas „Olympiakos“ neturėjo jokių šansų Kaune

2018-04-24 19:15

Tobulas mačas. Tokiais dviem žodžiais būtų galima apibūdinti antradienio Kauno „Žalgirio“ pasirodymą trečiajame Eurolygos ketvirtfinalio mače.

Kietais gynybos gniaužtais nuo antrojo kėlinio surakinę Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus kauniečiai šventė užtikrintą pergalę 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) ir atsidūrė per žingsnį nuo svajonių ketverto Eurolygos turnyre.

Kauniečiai dabar turi puikias galimybes užbaigti šią seriją jau ketvirtadienį tame pačiame žaliai baltame pragare.

Pačioje rungtynių pradžioje 6 taškais atsilikę kauniečiai netruko perimti iniciatyvos, o lemiamą pranašumą susikrovė per antrąjį kėlinį. Galingai į priekį šovę šeimininkai pabėgo 17 taškų skirtumu, ir nors trečiajame kėlinyje „Olympiakos“, pasinaudoję technine Antano Kavaliausko pražanga, priartėjo iki 7 taškų, galutinai graikų viltis palaidojo Paulius Jankūnas.

„Žalgirio“ kapitonas pelnė 9 taškus paeiliui, kauniečiai susigrąžino 15 taškų pranašumą ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę. Vienu metu jie buvo įgiję net 24 taškų pranašumą.

Pranašumą 2-1 serijoje susikrovę žalgiriečiai jau ketvirtadienį galės žengti į finalo ketverto rungtynes, kurios gegužės 18–20 d. vyks Belgrade. Per šiuolaikinės Eurolygos istoriją „Žalgiris“ tarp keturių stipriausių Europos komandų dar nėra buvęs, o apskritai paskutinį ir vienintelį kartą tokį pasiekimą užfiksavo 1999-aisiais, kai parklupdęs visus tapo čempionu.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Paulius Jankūnas 13, Kevinas Pangosas 12, Axelis Toupane'as 10, Vasilije Micičius 8.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 14, Brianas Robertsas 11, Kimas Tillie, Kostas Papanikolaou ir Jamelas McLeanas po 6.

Mačo eiga:

Rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais metimais, o žalgiriečiai sėkmingai stabdė Vassilį Spanoulį. Vis tik sužaidus 3 minutes šeimininkai atsiliko 4:10. Ledus iš tolimos distancijos pralaužė Kevinas Pangosas, o sėkmingai į aikštę žengęs A. Kavaliauskas sušvelnino atsilikimą iki 4 taškų (9:13).

Aikštėje po minutės pertraukėlės pasirodė ir traumuotas N. Milutinovas, o G. Printezis rungtynes pradėjo nuo pat jų pradžios. A. Kavaliauskas pelnė 4-ąjį tašką, dar po du pridėjo Axelis Toupane’as ir Beno Udrihas, o žalgiriečiai išsiveržė į priekį (17:16). Kėlinį sėkmingai užbaigė B. Udrihas ir A. White’as, ir „Žalgiris“ jį laimėjo rezultatu 21:19.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo įgydami kol kas didžiausią 4 taškų pranašumą (23:19). Netrukus Brandons Daviesas pelnė 5 taškus iš eilės, o kauniečių persvara išaugo iki 6 taškų (30:24). A. White’o du taškai su pražanga dar labiau atitolino šeimininkus (33:24). Sėkmingos žalgiriečių bangos nesustabdė net ir Ioannio Sfairopoulo minutės pertraukėlė, o iki 12:0 spurtą pratęsęs „Žalgiris“ pirmavo jau 13 taškų persvara (37:24).

Nors V. Spanoulis jį nutraukė keturiais taškais paeiliui, K. Pangosas smeigė dar vieną tritaškį ir žalgiriečių persvara dar labiau išaugo (42:26). Po Artūro Milaknio baudos metimo persvara tapo rekordinė (47:30), bet dvi sėkmingos „Olympiakos“ atakos leido svečiams prieš ilgąją pertrauką sumažinti atsilikimą (47:36).

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai puolime pradėjo klampokai, bet ledus išjudino B. Davieso taškai ir nesportinė „Olympiakos“ pražanga, po kurios „Žalgiris“ susigrąžino solidžią persvarą (53:39). Vis tik nuo to momento žalgiriečių puolimas užstrigo, o technine pražanga už ginčus su arbitrais buvo nubaustas A. Kavaliauskas. „Olympiakos“ ėmė pavojingai artėti (53:46).

Beveik keturias minutes trukusią taškų sausrą nutraukė po ilgos pertraukos pasižymėjęs P. Jankūnas, vėl sugrąžinęs dviženklį skirtumą (58:46). Kapitonas fantastišką atkarpą pratęsė ir po minutės pertraukėlės, o pelnęs net 9 taškus iš eilės vėl sutvirtino kauniečių pozicijas (62:47). Ketvirtį tritaškiu su sirena užbaigė A. Toupane’as, o „Žalgiris“ pirmavo 67:50.

Ketvirtąjį kėlinį kauniečiai vėl pradėjo nuo kibios gynybos, atrodo, pagrindinis šio ketvirčio starto tikslas – neleisti „Olympiakos“ užsikabinti šiame mače, o pirmuosius taškus svečiai kėlinyje pelnė praėjus 2 minutėms – (69:52).

Panašu, kad svečiai po truputį nuleido rankas, ketvirtajame kėlinyje ant suolo buvo paliktas „Olympiakos“ lyderis V. Spanoulis.

„Žalgiris šiame mače pademonstravo tiesiog tobulą gynybą, svečiai keliskart iš eilės buvo priversti mesti į krepšį paskutinėmis sekundėmis, metimai chaotiški ir neparuošti.

Galutinis akordas. Nors buvo likę žaisti dar pusė kėlinio, A.Toupan’o tritaškis su varžovų pražanga padidino persvarą (74:51), o areną pakėlė į padebesius. Svečių strategas jau kėlė baltą vėliavą, į aikštę leido atsarginius „Olympiakos“ krepšininkus. Panašu, kad graikai jau galvojo apie žūtbūtinę dvikovą po dviejų dienų.

Kėlinio pabaiga tapo formalumu – abi ekipos metė atsarginius krepšininkus, o „Žalgirio“ sirgaliai, likus dar geroms 2 minutėms, jau traukė pergalės dainas, nes nugalėtojas niekam nekėlė abejonių. Galutinė mačo sirena skelbė kauniečių pergalę rezultatu 80:60.

Eurolyga: Žalgiris - Olympiacos