Dėl sūnaus gyvybės teismuose kovojusi britų šeima: mažylis nepasiduoda net atjungus aparatus

Alfie Evansas
Alfie Evansas
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt | Tiesa.com
2018-04-24 15:18

Mirtinai sergančio britų mažylio tėvai pralaimėjo teisinę kovą, kad gydytojai neišjungtų jų sūnaus gyvybę palaikančių aparatų, tačiau mažasis Alfie, panašu, pasiduoti neketina. Išjungus gyvybiškai svarbius aparatus, jis išgyveno visą naktį.

Paramą berniuko šeimai ir pačiam mažyliui išreiškė popiežius Pranciškus, tačiau ir tai nepadėjo kovojant teismuose. 

reklama

Tomas Evansas ir Kate James anksčiau kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, kad šis peržiūrėtų bylą ir užginčytų žemesnės instancijos teismų sprendimą leisti Liverpulio ligoninės gydytojams išjungti medicininį ventiliatorių, prie kurio yra prijungtas metų ir 11 mėnesių amžiaus Alfie Evansas. Tačiau praėjusią savaitę paaiškėjo, kad britai pralaimėjo ir šią bylą.

Šalia ligoninės, kurioje guli Alfie, jau ne pirmą dieną buriuojasi žmonių minia, demonstrantai ragina medikus „elgtis žmogiškai“. Pirmadienio vakarą, kai buvo atjungti medicininiai aparatai, šalia ligoninės protestavo daugiau nei 200 žmonių.

Nepaisant verdančių aistrų, pats ligoniukas demonstruoja norą gyventi. Atjungus visus gyvybę palaikančius aparatus, vaikas be jokios papildomos pagalbos išgyveno 9 valandas. Tuo stebisi ir medikai, o tėvai sako, kad tikėjimas vaiko stiprybe išlieka visada.

reklama

Berniukas jau daugiau nei metus yra komos būklės. Dėl retos neurologinės degenaracijos mažylis kvėpuoja tik prijungtas prie medicininio ventiliatoriaus.

reklama

Dėl sūnaus gyvybės teismuose kovojusi britų šeima: mažylis nepasiduoda net atjungus aparatus

Alfie Evansas
+5