Aplankęs gimtinę įstrigo autobusų stotelėje – teko kviestis taksi

Autobusų tvarkaraštis Plokščių stotelėje klaidina.
Autobusų tvarkaraštis Plokščių stotelėje klaidina.
© „Draugas“

Kaunietį Algirdą Benadą Sutkų ištiko nesusipratimų virtinė: vyriškis, aplankęs artimųjų kapus Plokščiuose, neturėjo su kuo grįžti į Šakius, nes popietę turėjusio važiuoti autobuso nesulaukė. A. B. Sutkui iš pradžių buvo paaiškinta, kad Šakių autobusų parko autobusas sugedo, vėliau Šakių autobusų stoties dispečerė paaiškino, jog autobusas nevažiavo, nes mokiniams atostogos. Į redakciją kreipęsis žmogus piktinosi, kad keleiviai neinformuojami apie maršrutų pakeitimus.

A. B. Sutkus yra kilęs iš Plokščių, todėl kasmet autobusais iš Kauno vyksta aplankyti artimųjų kapų.

reklama

68 metų senjoras papasakojo apie tos dienos įvykius. Jis į Plokščius balandžio 6 d. (penktadienį) su dviem lydinčiais asmenimis (A. B. Sutkus turi regėjimo negalią) atvažiavo apie 11 val., aplankė artimųjų kapus, pasivaikščiojo po miestelį, sutvarkė kitus reikalus.

„Atėjom į autobusų stotelę, stovėjo autobusas, kuris 14.45 val. turėjo išvykti į Gelgaudiškį. Jei būtume žinoję, kad 15.13 val. autobusas nevažiuos, tai būtume į Šakius važiavę per Gelgaudiškį. Nesulaukę autobuso, turėjusio išvykti 15.13 val., tikėjomės, kad į Šakius važiuos autobusas 16.07 val., bent toks maršrutas buvo nurodytas tvarkaraštyje. Pasirodo, šis maršrutas nuimtas“, – pasakojo A. B. Sutkus.

Popietinio autobuso į Šakius laukė iš viso šeši keleiviai, vietiniai kelionės atsisakė, o kauniečių kompanija, pasak Algirdo, patraukė į Šakius pėsčiomis.

reklama

„Galvojom, kol pareisim į Šakius, ir naktis užklups, o į Kauną paskutinis autobusas iš Šakių išvyksta 17.50 val. Skambinu numeriu 112, šie sako – skambinkite 118. Sujungė su Šakių autobusų stoties dispečerine, moteriškė man paaiškina, kad autobusas sugedo ties Briedžiais. Tuomet pareikalavau, kad duotų rezervinį autobusą keleiviams pervežti“, – pasakojo beviltiškoje padėtyje paliktas kaunietis.

Bet senjoras išsikvietė taksi, susimokėjo 15 eurų ir kauniečių kompanija sėkmingai pasiekė Šakius. A. B. Sutkus ir jį lydėję asmenys iš karto nuskubėjo į Šakių autobusų stoties dispečerinę ir pareikalavo, kad dispečerė rašytų paaiškinimą. Pasak A. B. Sutkaus, tuomet dispečerė raštiškai paaiškino, kad tą dieną 15.13 val. autobusas iš Plokščių nevažiavo, kadangi yra mokinių atostogos.

„Tuomet ir sakau aš jai, kodėl, kai skambinau, sakėt, kad autobusas sugedo, o dabar kitokią giesmelę giedat? Dar paklausiau, ar autobusas skirtas moksleiviams vežti, ar gyventojams“, – rėžė priekaištus autobusų stoties darbuotojams A. B. Sutkus.

Vyriškis savo nepasitenkinimą dėl minėtos situacijos išdėstė raštiškai ir prašė dirbusios dispečerės, kad perduotų Šakių autobusų parko direktoriui.

A. B. Sutkus pasakojo, kad kitą dieną jam pavyko susisiekti ir su Šakių autobusų parko direktoriumi, kuris pažadėjo situaciją išsiaiškinti. Tačiau parko administracija su kauniečiu daugiau nebuvo susisiekusi. Jis teigė nesuprantantis, kodėl iš žmonių, neturinčių nuosavo automobilio, atimama galimybė autobusu aplankyti gimtinę Plokščius, kodėl nuimami maršrutai. A. B. Sutkus neslėpė pykčio dėl tokio autobusų parko administracijos vadovavimo stiliaus ir teigė, kad Plokščių miestelis ateityje ištuštės ir tiks tik pempėms lizdus sukti...

reklama

„Esu garbaus amžiaus žmogus, bet mane įžeidė autobusų parko darbuotoja, kai jai paskambinau ir išsakiau problemą, tai ji žviegė, atsiprašant, ant manęs kaip kumelė ir sakė – skųskitės, kur norit. Jau ne kartą esu papuolęs, kad nevažiuoja iš Plokščių autobusai“, – pasipiktinimo neslėpė kaunietis ir teigė, kad skųsis aukštesnėms institucijoms.

Kaip informavo Šakių autobusų parko administracija, autobusas iš Plokščių 15.13 val. į Šakius mokinių atostogų metu nevažiuoja, o visa reikalinga informacija apie autobusų eismą yra nurodyta tvarkaraštyje, kuris paskelbtas Plokščių autobusų stotelėje.

Pasirodo, kauniečio minėtas 16.07 val. turėjęs vykti autobusas priklauso Gedo Dovydaičio įmonei. Susisiekus su įmonės savininku, šis patikino, kad prieš mėnesį šio nuostolingo maršruto atsisakė.

„Į Plokščius po pietų vežu tik moksleivius, praktiškai kokie du keleiviai per savaitę pasitaiko“, – maršruto atsisakymo priežastį įvardijo D. Dovydaitis.

reklama