Žinomos bankroto administratorės namuose – krata: įtaria iššvaisčius bankrutuojančios bendrovės pinigus
Svetimais pinigais mokėjo už nakvynes, pirko kavos ir kepsnių

R. Trimailienės namuose teisėsauga atliko kratą
R. Trimailienės namuose teisėsauga atliko kratą
  © Alfa.lt

Teisėsauga atliko kratą Vilniuje įkurtos bankroto administratorės „BankromaX“ direktorės Raisos Trimailienės namuose. Kratos pagrindas – įtarimai, kad R. Trimailienė bankrutuojančio objekto turtą leido asmeninėms reikmėms.

Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jurgita Jasiūnienė patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimai padarytų finansinių nusikaltimų vyksta, tačiau R. Trimailienei įtarimai kol kas nėra pareikšti, direktorė byloje neturi statuso.

reklama

Ar „BankromaX“ direktorės namuose vykdytos kratos, prokurorė teigė negalinti atskleisti, kadangi tai yra ikiteisminio tyrimo informacija. Atliekant tyrimą taip pat bus svarstoma, ar kreiptis į teismą dėl R. Trimailienės nušalinimo nuo pareigų, tačiau tai bus padaryta po direktorės apklausos. „Renkami pirminiai duomenys“, – sakė J. Jasiūnienė.

Neoficialiomis Alfa.lt žiniomis, į teisėsaugą dėl R. Trimailienės kreipėsi bankrutuojančios Kėdainių bendrovės „Laugina“ kreditoriai, pastebėję, kad bankroto administratorė išleido kone dvigubai daugiau jų lėšų, nei leido bankroto procedūrų administravimo sąmatą ir administratorės atlyginimą nustatęs teismas, o bankroto procedūroms išleista suma jau gali viršyti 100 tūkst. eurų.

Alfa.lt žiniomis, galimai nusikalstamą R. Trimailienės elgesį rodo pirkiniai, už kuriuos bankroto administratorė sumokėjo iš bankrutuojančios bendrovės lėšų. Ėmus knaisiotis po buhalteriją paaiškėjo, kad R. Trimailienė į „Lauginos“ bankroto procedūrų išlaidas įrašė vienu metu pirktas tris porcijas sriubos, tris kalakutienos kepsnius ir keturis puodelius kavos, taip pat savaitgalio nakvynę viešbutyje, esančiame mieste, kuriame „Laugina“ jokio turto neturi, pirštines, virdulį, apsiaustą nuo lietaus ir panašius dalykus.

reklama

Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo R. Trimailienė gali būti nušalinta „Lauginos“ bankroto bylos, nagrinėjamos Kauno apygardos teisme. Kaip informavo šio teismo atstovė Skirmantė Zelenkienė, bankroto administratoriaus atstatydinimo klausimas šiuo metu yra sprendžiamas, o sprendimas gali būti priimtas dar šią dieną.

Su pačia R. Trimailiene susisiekti nepavyko – antradienio rytą „BankromaX“ vadovės telefonas buvo išjungtas.

Turimais duomenimis, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės vertės turto pasisavinimo ir didelės vertės turto iššvaistymo.