Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas suburs gabiausius lietuvius

PLJS 2018 spaudos konferencija
PLJS 2018 spaudos konferencija
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-04-24 11:25

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas jau ketvirtą kartą įvyks liepos 6-8 dienomis. Kas dvejus metus rengiamas verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis vėl suburs po pasaulį išsibarsčiusius tautiečius.

Šio festivalio koncepcija yra netradicinė, tai yra ir edukacinis, ir pramoginis festivalis, kurio metu įvyks 30 diskusijų ir susitikimo sesijų verslo, mokslo, kultūros bei politikos temomis.

reklama

Festivalis kasmet surenka daugiau kaip 3 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad šis susitikimas puiki proga pasidalinti savo patirtimi.

„Fantastiškiausia, kad žmonės, atvažiavę iš kito pasaulio krašto, gali pasidalinti savo patirtimi, iššūkiais, gali prisidėti prie jaunos, nuostabios valstybės kūrimo. Galime pagalvoti ir apie tai, ką gali padaryti kiekvienas jaunas žmogus, kad taptume lyderiaujančiu regionu. Svarbu, kad Lietuvą matytų kaip inovatyvią, modernią, nebijančią pokyčių šalį. Pasaulis keičiasi labai greitai. Ir pirmas dalykas, kurį norime pasakyti, kad Lietuva yra ta valstybė, kuri gali greitai keistis pati“, – sakė V. Siknevičius.

reklama

Būsimas pranešėjas, „Maxima“ grupė vadovas Dalius Misiūnas sakė, kad lietuviškas verslas yra pasaulio rinkų žaidėjai.

„Lietuvos verslas yra pasiruošęs plėstis, eiti į kitas rinkas, ne tik pasiruošęs, bet ir demonstruoja tai. Matome kaip puikiai sekasi tiek lietuviškiems startuoliams, tiek tradicinėse rinkose. Mes galime sakyti, kad esame pasaulio rinkų žaidėjai. Apie save girdime, kad esame aštresni, alkanesni, greitesni. Vienintelis dalykas, kurio trūksta, tai drąsos“, – sakė D. Misiūnas.

Susitikime dalyvaus ir savo patirtimi dalinsis Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, „Maxima grupės“ vadovas Dalius Misiūnas, ,„Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė, „Blockchain Centre Vilnius“ vadovė Eglė Nemeikštytė, komunikacijos agentūros „Olive“ bendraturtė Agnė Grigaliūnienė, prodiuseris Lauras Lučiūnas, atlikėja Miglė Vilčiauskaitė-Migloko. Taip pat Liudvikas Andriulis, Algirdas Kaušpedas, Ilja Laurs, Jurgis Didžiulis, Mažvydas Jastramskis.

Jau vykusiuose festivaliuose pagrindinius pranešimus skaitė Holivudo aktorė Ruta Lee, Prezidentas Valdas Adamkus, JAV kongresmenas J.Dennis Hastert, renginio ambasadorius ir meno instaliacijų kūrėjas Ray Bartkus, ekonomistas Nerijus Mačiulis, architektas Algirdas Kaušpėdas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir daug kitų verslo, mokslo, politikos ir kultūros atstovų.

reklama

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas suburs gabiausius lietuvius

PLJS 2018 spaudos konferencija
+16