JAV eksprezidentas George'as H. W. Bushas po žmonos laidotuvių paguldytas į ligoninę

41-asis JAV prezidentas George'as Bushas
41-asis JAV prezidentas George'as Bushas
© SCANPIX
BNS
2018-04-24 09:21

Buvęs JAV prezidentas George’as H. W. Bushas kitą dieną po žmonos Barbaros laidotuvių buvo paguldytas į ligoninę dėl sepsio, pranešė jo biuras.

Pranešime pabrėžiama, kad 93 metų eksprezidento organizmas reaguoja į gydymą.

reklama

George’as H. W. Bushas į Hjustono metodistų ligoninę buvo paguldytas sekmadienį anksti ryte – kitą dieną, kai šiame mieste amžinojo poilsio atgulė jo žmona, vienos iškiliausių Amerikos politinių dinastijų matriarchė Barbara Bush.

B. Bush – 41-ojo JAV prezidento žmona ir 43-iojo motina – mirė praėjusį antradienį savo namuose Teksaso valstijoje. Jai buvo 92 metai.

Per atsisveikinimo ceremoniją, kurioje dalyvavo tik kviestiniai asmenys, tarp jų keturi buvę JAV prezidentai, įskaitant George’ą W. Bushą, eksprezidentas spaudė ranką svečiams ir su jais bendravo.

reklama

Ceremonijoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių.

„Visada žinojau, kad Barbara yra mylimiausia moteris pasaulyje. Tiesą sakant, netgi juokais erzindavau ją, kad dėl to jaučiu kompleksą“, – kalbėjo G. H. W. Bushas po žmonos mirties.

Jie drauge praleido 73 metus. Tai ilgiausiai trukusi pirmosios poros santuoka Amerikos istorijoje.

G. H. W. Bushas savo gyvenimo moterį vedė 1945 m., per atostogas po tarnybos kariniame jūrų laivyne, likus keliems mėnesiams iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Pora susilaukė šešių vaikų.

reklama

G. H. W. Bushas serga Parkinsono liga, kuri privertė jį atsisėsti į invalido vežimėlį. Eksprezidentas serga retesne šios ligos forma, paveikusia tik jo apatinę kūno pusę.

Jis nekart buvo hospitalizuotas dėl plaučių uždegimo.

„Prezidentas Bushas vakar ryte buvo paguldytas į Hjustono metodistų ligoninę dėl infekcijos, kuri paveikė kraują“, – rašoma pranešime.

„Organizmas reaguoja į gydymą. Regis, jis sveiksta“, – priduriama jame.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

JAV eksprezidentas George'as H. W. Bushas po žmonos laidotuvių paguldytas į ligoninę

41-asis JAV prezidentas George'as Bushas
+4