SEAT planas – kas pusmetį po naują modelį

SEAT
SEAT
© Gamintojai
Alfa.lt
2018-04-24 08:57

Ispanijos automobilių gamintojas SEAT atskleidė savo artimiausios ateities planus. Pastaraisiais metais pakilimą išgyvenanti kompanija paskelbė, kad iki 2020-ųjų kas pusmetį visuomenei pristatys po naują modelį. Pirmieji du – SEAT „Tarraco“ ir CUPRA „Ateca“, kurie prekyboje pasirodys dar iki šių metų pabaigos.

Kitais metais pirkėjai jau galės įsigyti naujos kartos „Leon“ modelį, kuris prekybos salonuose pasirodys iš karto dviejų tipų kėbulu – kaip penkiaduris hečbekas ir kaip universalas, kurį ispanai tradiciškai vadina ST.

reklama

2020-aisiais SEAT kompanija pradės gaminti pirmąjį savo istorijoje elektra varomą automobilį. Jis bus gaminamas ant pagrindinės „Volkswagen“ kompanijos MEB platformos ir visiškai įkrautais akumuliatoriais galės nuvažiuoti iki 500 km.

SEAT vis daugiau dėmesio skirs elektra varomiems automobiliams bei jau dabar kuria hibridines kai kurių modelių versijas. Pavyzdžiui, naujos kartos „Leon“ modelis turės ir hibridinę pavarą. Tai bus taip vadinama „plug-in“ hibridinė versija, kuri varoma tik akumuliatoriais galės nuvažiuoti mažiausiai 50 km.

Tačiau tuo pat metu ispanai žada daug dėmesio skirti ir vidaus degimo varikliams, ypač populiarėja šio gamintojo automobiliai, varomi gamtinėmis dujomis (CNG).

reklama

2017-ieji – rekordų metai

SEAT kompanija itin sėkmingai baigė 2017 metus. 2016-ieji kompanijai buvo rekordiniai, tačiau pernai pavyko pasiekti dar daugiau. Kompanijos pelnas išaugo 21,3 proc. ir pasiekė 281 mln. eurų, nors vos prieš keletą metų kompanija buvo nuostolinga.

SEAT pasiekė rekordinę apyvartą – daugiau kaip 9,5 mlrd. eurų, – ir tai dar vienas kompanijos rekordas. Pernai pasiektas automobilių pardavimo rekordas – pirkėjai įsigijo 468 400 naujų SEAT automobilių. Tai lėmė, kad ši Ispanijos kompanija tapo viena sparčiausiai populiarėjančių automobilių markių Europoje.

Ši sėkmė buvo nulemta ir rekordinių investicijų. Į naujų modelių kūrimą bei gamybos modernizavimą buvo investuota didžiausia suma nuo pat kompanijos įkūrimo – net 962 mln. eurų.

Šios kompanijos gamykloje Martorelio mieste Ispanijoje gaminami ne tik SEAT automobiliai – čia renkami „Audi Q3“, kuriuos šiais metais konvejeryje pakeis naujos kartos „Audi A1“ modelis. Šiuo metu SEAT gamyklos gamybos apimtis siekia net 95 proc., ir tai yra vienas geriausių rodiklių Europoje. Tai reiškia, kad SEAT kompanijos gamykla dirba praktiškai visu pajėgumu.

reklama

Šiuo metu kompanija turi prekybos atstovybes 80 pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą, kur jai oficialiai atstovauja UAB „Autojuta“. Šiuo metu SEAT yra didžiausias Ispanijos eksportuotojas – devyni iš dešimties pro gamyklos vartus išvažiuojantys automobiliai parduodami ne Ispanijoje.

SEAT yra vienintelis automobilių gamintojas Ispanijoje, kuris ne tik gamina, bet ir kuria automobilius šioje šalyje. Šiuo metu „SEAT Group“ įmonių grupėje dirba beveik 15 000 žmonių.

reklama