D. Songaila prasitarė apie Š. Jasikevičiaus ultimatumą dėl darbo: arba dirbi visu etatu, arba išvis ne

Darius Songaila ir Šarūnas Jasikevičius
Darius Songaila ir Šarūnas Jasikevičius
© Youtube.com
zalgiris.lt
2018-04-23 16:26

TV6 eteryje kiekvieną sekmadienį rodoma laida „Savaitė su Kauno „Žalgiriu“ tęsia pažintį su Lietuvos čempionais žaidėjais bei treneriais. Šįkart į pašnekovo kėdę atsisėdo apie savo krepšininko karjerą nuo A iki Z papasakojęs trenerio darbo paslapčių „Žalgiryje“ besimokantis Darius Songaila.

Prieš apsivilkdamas trenerio kostiumą D. Songaila garsėjo spalvinga krepšininko karjera. 50-uoju šaukimu NBA naujokų biržoje pakviestas lietuvis profesionalo kelią pradėjo Maskvos CSKA ir jau po pirmojo sezono pakėlė sparnus į stipriausią pasaulio krepšinio lygą – Sakramento „Kings“ komandą.

reklama

„Komanda, į kurią patekau, tikrai buvo neeilinė – su daug žvaigždžių ir daug legendų. Taip pat turėjome idealų trenerį, kuris žinojo, kaip dirbti su veteranais, turėjo savo sistemą. Taigi, galiu sakyti, jog man labai pasisekė ir tie pirmi metai Sakramente buvo labai svarbūs, įdomūs ir likau patenkintas visa situacija. Įsilieti padėjo ir ten buvę europiečiai. Tiek Predragas Stojakovičius, tiek Vlade Divacas iš karto sakė: „Tu savas, tavimi pasirūpinsime, viskas tvarkoje.“ Taip ir buvo, jie visą laiką buvo šalia ir tarsi pasiėmė mane po savo sparnu“, – pirmuosius žingsnius NBA prisiminė Sakramento „Kings“ marškinėlius vilkėjęs Europos čempionas.

Per 8 metus, praleistus už Atlanto, D. Songaila išbandė savo jėgas penkiose skirtingose komandose. Geriausius statistinius rodiklius fiksavo Čikagos „Bulls“ klube, o daugiausia metų praleido JAV sostinėje.

„Sezonas Čikagoje buvo geriausias mano NBA karjeroje, tačiau gaila, kad jis man baigėsi 20 rungtynių anksčiau, nes patyriau kojos traumą, buvo skilęs pėdos kaulas. Gaila, jog neužbaigiau sezono, bet jis man buvo tikrai sėkmingas. Tai padėjo pasirašyti 5 metų sutartį su Vašingtono „Wizards“. Vašingtonas – vieta, kur man tikrai patiko. Ir kaip miestas, ir organizacija, ir žaidėjų labai spalvingų turėjome.“

Vėliau aukštaūgio radare vėl atsirado Europa, o turtingą savo krepšininko karjerą marijampolietis užbaigė tapdamas Lietuvos čempionu su Kauno „Žalgirio“ apranga.

„Kai buvau labai mažas ir vos tik pradėjęs žaisti krepšinį, galvojau, kad žaisiu tik Lietuvoje. Tuo metu „Žalgiris“ buvo kažkas tokio, važiuodavau į Kauno sporto halę. Visgi vėliau viskas pasikeitė, susidarė tokios aplinkybės, išvykau į JAV. Nebuvau tikras, ar savo karjerą užbaigsiu Lietuvoje, bet tam tikrame savo karjeros etape supratau, jog taip, norėčiau viską užbaigti Lietuvoje“, – pasakojo vaikystės svajonę apsivilkti žaliai baltą aprangą įgyvendinęs pašnekovas.

Nors po sezono „Žalgiryje“ aukštaūgis norėjo kiek atsiriboti nuo krepšinio, viskas susidėliojo taip, jog prabėgus vasarai jau teko matuotis trenerio kostiumą.

„Visą laiką visiems sakiau, jog ne, tikrai ne, pabūnu, atžaidžiu ir bent metus laiko skiriu sau, savo pomėgiams, šeimai. Pamenu, kaip apie tai su Dariumi Maskoliūnu kalbėjome važiuodami automobiliu. Ir po kelių savaičių nutiko taip, kad „Žalgiris“ pasiūlė trenerio asistento darbą. Sutikau su tam tikromis sąlygomis, nes su žmona buvome ką tik susilaukę dvynių, tad norėjosi daugiau laiko praleisti su vaikais. Taip buvo sudarytos sąlygos, kad į Eurolygos išvykas nevažiuosiu ir dirbsiu tik Lietuvoje. Viskas pasikeitė į vyriausiojo trenerio postą atėjus Šarūnui Jasikevičiui, kuris iškėlė ultimatumą – arba dirbi visu etatu, arba išvis ne.“

Laidoje „Savaitė su Kauno „Žalgiriui“ D. Songaila atskleidė vis labiau besimėgaujantis nauju savo vaidmeniu ir už lūkesčius viršijančius rezultatus dėkojo vyriausiajam komandos treneriui.

reklama