Iš stalčiaus traukiama sena idėja: ministerija vertina galimybę viešinti neblaivių vairuotojų pavardes

Girtas su nepilnamete važiavęs vairuotojas po avarijos bandė sprukti
Girtas su nepilnamete važiavęs vairuotojas po avarijos bandė sprukti
© Alfa.lt
BNS | Alfa.lt
2018-04-23 14:21

Po skaudžių neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad svarstomos galimybės įdiegti nuomuojamuose automobiliuose alkospynas, viešinti pagautų neblaivių vairuotojų pavardes.

Anot jo, kol kas svarstomi galimi įpareigojimai įdiegti alkospynas, kurios neleistų užvesti automobilio neblaiviems asmenims, automobilių dalijimosi paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau vertinamos ir kitos priemonės.


Rokas Masiulis© Edvard Blaževič

„Buvo diskusijų, kad gal būtų galima net išgėrusių žmonių, pagautų prie vairo, pavardes viešinti. Reikia įvertinti teisines pasekmes šio sprendimo, bet turime ieškoti naujų būdų, nes vien bausmės – net galima ir į kalėjimą pakliūti, – panašu, žmonių nelabai atbaido“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Tokia idėja svarstyta dar prieš pusantrų metų

Alfa.lt primena, jog dar 2016-ųjų rugpjūtį buvo iškelta mintis viešinti atvejus, kai eismo dalyviai nevykdo teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ar transporto priemonės vairuotojai nepaklūsta jų reikalavimui sustoti.

VALDŽIOS SIŪLYMAS VIEŠINTI VAIRUOTOJŲ GĖDOS LENTĄ: KĄ APIE TAI MANO PRAEIVIAI?

Tokie valdžios svarstymai visuomenėje tuomet buvo pasitikti dvejopai. Naujienų portalas Alfa.lt nusprendė pakalbinti praeivius gatvėje ir išsiaiškinti, ką piliečiai iš tikrųjų mano apie idėją nepavyzdingų vairuotojų pavardes viešinti žiniasklaidoje.

Nemažai praeivių sutiko, kad ši idėja yra teigiamas postūmis siekiant padidinti saugumą šalies keliuose. Kai kurie praeiviai netgi pritarė, kad viešinti žiniasklaidoje būtų galima ir „etatinius“ greičio ar taurelės mėgėjus, kurie drįso neblaivūs sėsti prie automobilio vairo. Dalies kalbintų praeivių teigimu, būtent viešumas yra efektyvesnė auklėjamoji priemonė nei piniginė nuobauda.

Tačiau kai kurie pašnekovai svarstė, kad viešinti derėtų tik tuos vairuotojus, kurie tuos pačius pažeidimus daro jau ne pirmą kartą, kadangi reikia suteikti galimybę pasitaisyti.

Girto vairuotojo sukelta tragedija atvėrė piktžaizdę 

Sekmadienio naktį neblaivus dalijimosi paslaugas teikiančios bendrovės „City Bee“ automobilio vairuotojas sostinėje sukėlė avariją, per ją žuvo taksi automobiliu važiavusi moteris, apgadintas dar vienas automobilis.

Susisiekimo ministras pabrėžė, kad pakeitimai būtų taikomi ne vien „City Bee“, bet ir kitoms panašias paslaugas teikiančioms įmonėms. Jis neabejoja, kad naujos priemonės nepabrangintų paslaugos.

R. Masiulis antradienį kviečia „City Bee“ atstovus aptarti pasiūlymo dėl alkospynų.

„Diskutuosime, kaip galima būtų tas alkospynas įdiegti, ar tam reikia keisti įstatymus. Jeigu reikia keisti, siūlysime įstatymų keitimą. Nes alkospynos yra techninė priemonė, kuri gali užkardyti fiziškai, kad žmogus tiesiog neužvestų automobilio“, – sakė jis.

reklama