Tragiški įvykiai ir neblaivūs vairuotojai išjudino „CityBee“: testuoja alkospynų integravimo galimybes

CityBee
CityBee
© Organizatoriai
Alfa.lt
2018-04-23 13:10

Siekdami užtikrinti, kad neblaivūs vairuotojai negalėtų naudotis „CityBee“ paslauga, trumpalaikės automobilių nuomos bendrovė „CityBee“ testuoja alkospynų integravimo galimybes, taip savo pranešime žiniasklaidai po tragiško eismo įvykio, kuriame savaitgalį žuvo jauna mergina rašo įmonės „CityBee“ atstovai. 

„Jau kurį laiką ieškojome efektyviausio sprendimo, kad neblaivūs asmenys negalėtų sėsti prie „CityBee“ automobilių vairo. Susiduriame su iššūkiais, ieškodami alkospynų technologijos, kuri būtų pritaikyta masinei automobilių dalinimosi paslaugai. Artimiausiomis savaitėmis planuojame įrengti pirmąsias testines alkospynas automobiliuose, stebėsime, kaip jos veikia, ir toliau analizuosime bei ieškosime efektyviausių sprendimų neblaiviems vairuotojams pažaboti“, – komentavo „CityBee“ vadovas Lukas Yla.

reklama

Pasiruošę diskusijai

Bendrovė aktyviai analizuoja pasaulinę patirtį, kaip automobilių trumpalaikės nuomos bendrovės sprendžia šią problemą kitose šalyse.

Bendrovės įsitikinimu, prie automobilio vairo sėdantys neblaivūs vairuotojai – didelė Lietuvos problema, o nuomojami automobiliai – tai tik dalis automobilių Lietuvos keliuose. „Siaubinga, kad Lietuvoje yra neatsakingų vairuotojų, kurie sėda prie nuosavo ar nuomoto automobilio vairo girti, neįvertinę skaudžių to padarinių. Mes esame pasiruošę diskusijai su visomis suinteresuotomis šalimis dėl efektyvių priemonių, užtikrinančių, kad neblaivių vairuotojų keliuose neliktų“, – teigė „CityBee“ vadovas L. Yla.

reklama

Jokios tolerancijos neblaiviems vairuotojams

„Mes smerkiame neblaivų vairavimą. Naudodamasis mūsų paslauga, asmuo sutinka su sutarties sąlyga, kad nesės prie vairo neblaivus. Jeigu ši sąlyga pažeidžiama, asmuo visam gyvenimui praranda teisę naudotis „CityBee“ paslaugomis. Jeigu neblaivus asmuo sukelia eismo įvykį, jis taip pat padengia visus jo nuostolius“, – kalbėjo L. Yla.

„CityBee“ automobilių nuomos paslauga veikia Vilniuje, Kaune bei Lietuvos pajūryje – Klaipėdoje, Palangoje, Neringoje ir Gargžduose. Bendrovei priklauso daugiau nei 500 automobilių, kuriuos naudotojai gali išsinuomoti mobiliąja programėle. Per dieną šiais automobiliais atliekama vidutiniškai 4000 kelionių, o per metus šis skaičius siekia daugiau nei 1 mln.

Girtas „CityBee“ vairuotojas pražudė merginą

Alfa.lt primena, kad tragiškas eismo įvykis, kurį įtariama padarė neblaivus vyras, įvyko sekmadienio naktį.

reklama

Apie 4 val. 17 min.) Vilniuje Laisvė prospekto ir T. Narbuto gatvės sankryžoje susidūrė trys automobiliai. 

Pirminiais duomenimis, BMW ir pavežėjimo įmonės „E-ransport“ automobilis „Toyota Prius“ stovėjo ir laukė šviesoforo signalo. Netrukus į šiuos automobilius rėžėsi „Cty Bee“ automobilis „VW Golf“.

Avarijos kaltininkui nustatytas 1,51 pr. girtumas. Vyras nenukentėjo.

Įvykis pareikalavo jaunos merginos gyvybės, ji žuvo iš karto po smūgio.


reklama