Peržengta riba ar paranoja dėl ginklų? Tėčio pokštas apie dukros išleistuvių porą sukėlė audrą

J. Feely'io nuotrauka Socialiniame tinkle „Twitter“
J. Feely'io nuotrauka Socialiniame tinkle „Twitter“
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2018-04-23 21:10

Agresyvi tėvų poza jų dukrų vaikinų atžvilgiu – anokia naujiena. Perdėtai savo dukras saugantys tėvai dažnai tampa šypseną keliančių istorijų siužetu. Tačiau vieno amerikiečio pokštas šia tema socialiniame tinkle „Twitter“ sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą. Netrūko tikinančių, kad šį kartą „buvo žengta per toli“.

Buvęs JAV Nacionalinės amerikietiško futbolo lygos žaidėjas Jay‘us Feely‘is pasidalijo nuotrauka, kurioje jis stovi su dukra ir jos mokyklos išleistuvių pora. J. Feely‘is rankoje laiko pistoletą, vaikino veide – nejauki, bet akivaizdžiai „surežisuota“ šypsena, tuo metu mergina priekaištingai žiūri į savo tėvą.


„Linkiu savo dukrai ir jos porai puikiai praleisti išleistuves“, – po nuotrauka rašė amerikietis taip pat pridėjęs grotažymę „BadBoys“ (liet. Blogi berniukai).

J. Feely‘io nuotrauka gausaus dėmesio sulaukė, kai JAV verda aršios diskusijos dėl ginklų kontrolės ir išpuolių, kurių aukų skaičius siekia dešimtis.

Portalo „Mashable“ korespondentas Jackas Morse‘as kritikavo žinomo sportininko elgesį, tikindamas, jog „tokie pokštai apibūdina merginos neįgalumą gyvenime priimti sprendimus“. Žiniasklaidos atstovas pridūrė, kad tokio pobūdžio elgesys ir humoras, kai grasinama realiu ginklu, jau kurį laiką nebėra „ant bangos“.

Kitas socialinio tinklalapio narė priminė, kad išpuolis Floridos vidurinėje mokykloje įvyko vos prieš porą mėnesių.

„Bet žinoma, juokaukime apie moksleivių žudymą“, – ironiškai komentavo moteris.


Daug dėmesio, o ypač kritikos sulaukęs sportininkas netrukus pasidalijo dar viena žinute, kurioje patikino, jog visa tai buvo tik pokštas ir jis labai rimtai žiūri į saugų ginklų laikymą namuose.

„Išleistuvių nuotrauka paviešinta anksčiau turėjo būti tik pokštas. Mano dukra su šiuo vaikinu draugauja jau ilgiau nei metus ir, žinoma, jie žinojo, kad juokauju. 

„Į ginklų laikymą žiūriu labai rimtai (ginklas nebuvo užtaisytas) ir tikrai neturėjau jokių intencijų būti nejautrus šiuo svarbiu klausimu“, – vėliau aiškinosi J. Feely‘is.


Tačiau ir šis „pasiaiškinimas“ nenuramino susidomėjusios „Twitter“ auditorijos. Žmonės vieningai tikino, kad net neužtaisyti ginklai negali būti naudojami pokštams, o sportininko dukra „nėra jo nuosavybė“.

Sąmyšis visuomenėje ir valdžios veiksmai

Akivaizdu, ginklų klausimas amerikiečiams šiuo metu yra ypač aktualus. Viena visuomenės dalis piktinasi dėl pernelyg laisvai prieinamų ginklų, kita reiškia nuomonę, jog tik ginklų pagalba „įmanoma apsisaugoti ir užkirsti kelią tolimesniems išpuoliams“.

Šalies valdžia jau ėmėsi tam tikrų žingsnių šiuo klausimu, tačiau iki šiol neaišku, ar jų pavyks sureguliuoti situacijai. Ypač turint omenyje įtakingą Nacionalinę ginklų asociaciją, vienijančią gamintojus ir pardavėjus.

Paradoksalu yra tai, kad, remiantis federaliniu ginklų pirkimo įstatymu, asmuo JAV šaunamąjį ginklą gali įsigyti nuo 21 metų, tačiau įstatyme yra spraga, kuria pasinaudoję asmenys jau nuo 18 metų gali įsigyti pusiau automatinių šaunamųjų ginklų.

reklama