E. Macronas buria Europos lyderius: sieks įtikinti D. Trumpą švelninti sankcijas Rusijai

D. Trumpas ir E. Macronas
D. Trumpas ir E. Macronas
© SCANPIX
BNS
2018-04-23 11:01

Prancūzija siūlo savo sąjungininkėms Europoje, įskaitant Vokietiją, Italiją, Didžiąją Britaniją, įtikinti Vašingtoną sušvelninti sankcijas Rusijai, turint omenyje jų galimas neigiamas pasekmes žemyno ekonomikai, rašo laikraštis „Financial Times“.

Prancūzijos iniciatyva parodo didėjantį Europos politikų susirūpinimą sankcijų poveikiu svarbioms ES ekonomikos sritims, pradedant aerokosmine pramone, baigiant automobilių gamyba. Teigiama, kad tiesioginį neigiamą poveikį svarbios produkcijos tiekimui padarys JAV priemonės prieš Rusijos aliuminio kompaniją „RusAl“, laikraščiui sakė vienas Europos pareigūnas.

reklama

Vokietijos kompanijos reiškia susirūpinimą, kad priemonės prieš „RusAl“, kuriai ES buvo pagrindinė rinka, pakeis gamybos grandinę automobilių gamybos ir aerokosminės pramonės srityse, padidins metalo ir žaliavos jo gamybai kainas.

Naujausios amerikiečių sankcijos Europos kompanijoms tiesiogiai draudžia turėti kokių nors verslo reikalų su asmenimis, įrašytais į JAV „juodąjį sąrašą“.

Vokiečių kompanijos mano, kad JAV sankcijų vykdymas joms atsieis šimtus milijonų eurų, kadangi padidės kaštai ir bus nutrauktos galiojančios sutartys. Todėl kanclerė Angela Merkel gali pasiūlyti prezidentui Donaldui Trumpui taikyti išimtis tebegaliojančioms sutartims, sekmadienį sakė Austrijos finansų ministras Hartwigas Loegeris, kurį cituoja laikraštis „The Wall Street Journal“.

reklama

Šią savaitę JAV su vizitais lankysis A. Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Jie derėsis prieš kelis svarbius įvykius: gegužės 12 d. JAV gali pasitraukti iš sutarties su Iranu, o gegužės 1 d. – pradėti taikyti muitus plienui ir aliuminiui iš Europos.

JAV konfrontacija su Kinija, Rusija ir Iranu, pasireiškianti grasinimais įvesti muitus plienui ir aliuminiui, galimu JAV pasitraukimu iš susitarimo su Iranu ir sankcijomis Rusijai, veikia Europos šalių interesus.

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire’as neseniai spaudos konferencijoje užsiminė, kad jei JAV neatsisakys suvaržymų Europos prekėms, ES nepalaikys Vašingtono šiam spaudžiant Pekiną prekybos klausimais.

Kaip rašo „The Wall Street Journal“, Europos šalys taip pat nerimauja, kad tuo atveju, jeigu JAV pasitrauks iš susitarimo su Iranu, Vašingtonas vėl įves ekonomines sankcijas šiitiškai respublikai ir uždraus iranietiškos naftos tiekimą ir šios šalies naftos pramonės projektų finansavimą. Daug Europos šalių palaiko ekonominius ryšius su Iranu.

Sankcijos taip pat galėtų nulemti naftos kainų augimą.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.