JAV ieškomas užkandinės užpuolikas: nušovė keturis žmones ir pabėgo nuogas

Restoranas „Waffle House“
Restoranas „Waffle House“
  © SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2018-04-23 08:15

JAV policija ieško užpuoliko, kuris sekmadienį pusnuogis vienoje maitinimo įstaigoje nušovė keturis žmones ir pabėgo nuo jį nuginklavusio žmogaus, sulaukusio pagyrų už šį didvyrišką poelgį.

Tenesio valstijos Našvilio miesto policija pranešė, kad naujausių šalyje įvykdytų šaudynių įtariamasis gali turėti „psichikos problemų“. Incidentas paskatino miesto merą paskelbti neįprastai tiesų raginimą įvykdyti „išsamią ginklų reformą“.

Našvilio policijos departamentas sakė, kad 3.25 val. vietos (11.25 val. Lietuvos) laiku trys žmonės buvo nušauti visą naktį veikiančiame restorane „Waffle House“ Antioko priemiestyje. Ketvirtoji auka mirė ligoninėje; dar du žmonės yra sužeisti.

Policija nustatė, kad įtariamasis yra Travisas Reinkingas, ir sakė, jog jis gali būti ginkluotas šautuvu bei pistoletu. Restorane jis nuogas, tik užsimetęs žalią striukę, šaudė iš pusiau automatinio šautuvo AR-15.

Šis kariškių stiliaus ginklas nuolat panaudojamas per JAV įvykstančias šaudynes.

reklama

29 metų Jamesas Shaw spaudos konferencijoje sakė, kad su draugu išėję iš naktinio klubo sėdėjo restorane ir, išgirdę triukšmą, pamanė, kad nuvirto lėkščių stirta.

„Mačiau, kaip išsibėgioja „Waffle House“ darbuotojai. Tada atsigręžiau ir pamačiau žmogų, gulintį ant žemės prie pat įėjimo“, – pasakojo J. Shaw, kurio dešinysis dilbis buvo aprištas.

Jis sakė nepastebimai nuslinkęs nuo stalo link durų, pro kurias bandė įeiti šaulys, prieš tai tikriausiai šaudęs pro stiklą.

„Jis kliudė man ranką, – sakė J. Shaw. – Kaip ir apsisprendžiau, nes buvo neįmanoma užrakinti tų durų, jis būtų bandęs mane nužudyti.“

Kai šaulys bandė iš naujo užtaisyti šautuvą arba kai šautuvas buvo užsikirtęs, J. Shaw pripuolė ir trenkė užpuolikui besisukančiomis durimis, o tada kilo grumtynės.

reklama

„Čiupau iš jo (šautuvą) ir numečiau per barą“, – pasakojo J. Shaw.

Policija skelbia, kad bėgdamas užpuolikas numetė ir striukę, kurios kišenėse rasta daug šovinių. Vėliau jis, manoma, namuose apsimovė kelnes ir pradingo netoliese esančiame miške.

Šaudynių virtinė

Tai antros per kelis pastaruosius mėnesius šaudynės, sukrėtusios Našvilį, bet tik dar vienos iš ilgos virtinės šaudynių Jungtinėse Valstijose.

Nuo vasario, kai Floridos mokykloje buvęs moksleivis šautuvu AR-15 nušovė 17 mokinių ir darbuotojų, šalyje vyksta paprastų žmonių kampanija su masiniais mitingais už ginklų kontrolę.

reklama

Po to išpuolio kai kurios kompanijos, įskaitant prekybos tinklus „Walmart“ ir „Dick’s Sporting Goods“, ėmėsi priemonių apriboti galimybes įsigyti šaunamųjų ginklų, bet jokio svarbaus ginklų kontrolės įstatymo nepriimta.

Našvilio meras, miesto policijos viršininkas Steve’as Andersonas ir „Waffle House“ vadovas Waltas Ehmeras gyrė J. Shaw už drąsą.

„Gyvenime nesutinki daug didvyrių, pone Shaw, bet jūs esat didvyris. Jūs mano didvyris. Jūs išgelbėjot žmonių gyvybių, – sakė W. Ehmeras. – Mes jums amžinai skolingi.“

Pats J. Shaw nelaiko savęs didvyriu ir aiškina veikęs vien iš savanaudiškų paskatų – siekdamas išgyventi. Jaunas vyras taip pat patikino neturįs kovinių įgūdžių ir juokavo, kad grumtis išmoko, kiekvieną vakarą bandydamas nuvaryti mažametę dukrą miegoti.

Norėjo susitikti su D. Trumpu

reklama

Našvilio policijos atstovas Donas Aaronas žurnalistams sakė, kad iš Ilinojaus kilusį 29-erių T. Reinkingą 2017 m. liepą JAV Slaptoji tarnyba areštavo už buvimą draudžiamoje zonoje šalia Baltųjų rūmų. Tuo metu jaunas vyras sakė norėjęs susitikti su prezidentu Donaldu Trumpu.

Po T. Reinkingo arešto Ilinojaus valstijoje jam išduotas leidimas turėti šaunamųjų ginklų buvo atšauktas, o jo ginklai, įskaitant AR-15, buvo konfiskuoti.

Tačiau vėliau Ilinojaus pareigūnai grąžino juos T. Reinkingo tėvui, „kuris dabar prisipažino sugrąžinęs juos sūnui“, sakė D. Aaronas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.