S. Skvernelis kviečiasi ministrą ir ambasadorius tartis dėl Rytų politikos: ar keisis bendravimas su Rusija?

Linas Linkevičius ir Saulius Skvernelis
Linas Linkevičius ir Saulius Skvernelis
© Edvard Blaževič
Alfa.lt | BNS
2018-04-23 07:24

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi užsienio reikalų ministrą ir kelis ambasadorius aptarti Lietuvos santykių su Rusija ir kitomis Rytų šalimis.

„Bus pasitarimas dėl Rytų politikos. Diskusijoje dalyvaus ministras, ambasadoriai, mūsų žmonės“, – BNS sakė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

reklama

Anot jo, numatoma kalbėti apie santykius su kaimyninėmis šalimis – Rusija, Baltarusija – ir ES Rytų partnerystės šalimis – Ukraina, Gruzija, Moldova.

„Tai nėra siekis kaip nors peržiūrėti mūsų politiką, bet mes turime patys ją geriau suvokti, matyti vaizdą aiškiau ir plačiau. Tai ne nauja iniciatyva. Norime pasižiūrėti, kokios yra perspektyvos, ar tų perspektyvų apskritai nėra“, – kalbėjo diplomatas.

Pasak diplomatų, susitikime turėtų dalyvauti Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas, ambasadorė ES Jovita Neliupšienė, ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas.

reklama

Šių metų pradžioje premjeras S. Skvernelis paragino atnaujinti politinius kontaktus su Rusija. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo šią poziciją.

Premjeras ir jo rėmėjai sako, kad bendravimo kanalai būtini, norint vykdyti veiksmingą politiką ir spręsti problemas, su kuriomis susiduria šalies gyventojai, įmonės, įstaigos ar organizacijos, galbūt užmegzti glaudesnius ryšius su Karaliaučiaus kraštu Rusijoje.

Didžiosios Vakarų šalys santykius su Rusija palaiko aukščiausiu prezidentų ar premjerų lygiu, o Maskvos atžvilgiu kritiškesnės Rytų Europos šalys – ministrų arba viceministrų lygiu.

Kritikai sako, kad Lietuvos pozicijos keitimas gali būti įvertintas kaip nuolaidžiavimas ir pripažinimas, jog Lietuvai esą tenka dalis kaltės dėl blogų dvišalių santykių. Tai susilpnintų pastangas išlaikyti ES drausmę ir nuoseklumą pratęsiant sankcijas Rusijai bei telkiant pagalbą Ukrainai.

S. Skvernelio oponentai tikina, kad premjeras užsienio politikos klausimus išnaudoja vidaus politikos sumetimais, o vidaus įtampa ir prieštaravimai tarp pagrindinių valstybės institucijų naudingi Kremliui ir jo propagandai.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.