R. Karbauskis: prezidentės elgesį gali lemti interesai dėl įpėdinio

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© Edvard Blaževič
BNS
2018-04-22 21:00

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad atmesdama advokato Giedriaus Danėliaus kandidatūrą į teisingumo ministrus, prezidentė elgiasi nekorektiškai premjero atžvilgiu.

„Aš manau, kad iš to, kaip elgiasi prezidentė, galiu daryti prielaidą, kad ji turi kažkokį interesą kažkokio įpėdinio atžvilgiu ir atitinkamai elgiasi ne visai korektiškai premjero atžvilgiu“, – LRT televizijos laidoje „Savaitė“ sakė R. Karbauskis.

reklama

Jis sakė nesiejantis G. Danėliaus nepaskyrimo su žemės ūkio ministro Broniaus Markausko likimu poste.

„Aš tikrai nemanau, kad tuo bandoma kaip nors kerštauti“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentė D. Grybauskaitė šią savaitę pareiškė, kad premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlytas G. Danėlius teisingumo ministru nebus skiriamas dėl to, kad nekiltų interesų konflikto, nes jis yra advokatas politinės korupcijos byloje.

reklama

Anksčiau prezidentė pareiškė, kad nebemato galimybių B. Markauskui toliau dirbti Vyriausybėje, tačiau premjeras nutarė, jog ministras liks poste, kol bus sulaukta teisėsaugos išvadų dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių. Po tokio premjero sprendimo prezidentė teigė, kad S. Skvernelis yra priklausomas, nesavarankiškas ir neprincipingas.

B. Markauskas kritikos sulaukė paaiškėjus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę ir už tai gavo ES išmokas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.