Startuoja didžiausias metų sporto renginys: ar ledo ritulininkams krepšinio mieste pavyks pasipuošti auksu?

Kaune startuoja pasaulio ledo ritulio IB grupės čempionatas
Kaune startuoja pasaulio ledo ritulio IB grupės čempionatas
© Alfa.lt fotomontažas

Jau šiandien popiet Kauno „Žalgirio“ arenoje užvirs didžiausio metų šalies sporto renginio kovos. Tiesa, priešingai nei įprasta šiame statinyje, atmosferą Nemuno saloje kaitins ne krepšininkai, o šešių ledo ritulio rinktinių žaidėjai.

Antrą kartą Lietuvoje rengiamos šios IB grupės pasaulio ledo ritulio čempionato kovos pirmąsyk atvyks į Laikinąją sostinę – iki šiol vienintelį kartą IB grupės varžybas 2014-aisiais priėmė Vilniaus „Siemens“ arenoje. Be to, prieš tai Lietuvoje yra vykę ir kitų grupių čempionatai – 2004-aisiais Elektrėnuose varžėsi IIA grupės komandos, o 2009-aisiais Vilniuje kovojo IA grupės rinktinės.

reklama

Vis tik dar jokios pirmenybės Lietuvoje nebuvo pasitinkamos su tokiu dideliu ažiotažu. Didžiausią ir per ledo ritulio rungtynes apie 13,5 tūkst. žiūrovų talpinsiančią šalies areną užsiėmę ledo ritulio atstovai šiemet surinko bene pajėgiausią sudėtį, jau pramintą „Mūsų svajonių komanda“, bei pretenduoja į pirmąjį šalies istorijoje auksą, galintį rinktinę grąžinti į IA pirmenybes.


Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis (Manto Jakubausko nuotr.)

Pirmą kartą marškinėlius su Vyčiu ir Gediminaičių stulpais apsivilks Darius Kasparaitis, o prie jo prisijungs ir prieš ketverius metus su komanda bronza jau džiaugęsis Dainius Zubrus. Be šių dviejų, vienintelių NHL žaidusių lietuvių, rinktinės garbę gins ir su San Chosė „Sharks“ sutartį turėjęs, tačiau už Atlanto ant ledo rungtynėse taip ir neiščiuožęs vartininkas Mantas Armalis, pripažintas geriausiu 2014-ųjų pirmenybių vartininku ir šiuo metu atstovaujantis KHL pirmenybėse žaidžiančiai Rygos „Dinamo“.

Nors D. Kasparaitis iš profesionaliojo sporto pasitraukė jau prieš septynerius, o D. Zubrus – prieš dvejus metus, šiems keliolika metų elitinėje pasaulio ledo ritulio lygoje žaidusiems lietuviams trečios pagal pajėgumą pasaulio čempionato grupės (pirmajame, elitiniame, divizione žaidžia 16 pajėgiausių pasaulio rinktinių, o antrajame lygyje, IA grupėje, rungtyniauja dar šešios komandos – Alfa.lt) varžybos gali tapti ne per aukštu lygiu, kuriame jie turėtų pademonstruoti per ilgus metus sukauptos patirties svarbą.

Kad drąsiai apie auksą kalbančių lietuvių viltys – ne iš piršto laužtos, parodė jau ir draugiški susitikimai. Didžiojoje Britanijoje Lietuvos rinktinė dusyk (3:2 ir 7:2) nugalėjo pernai IB grupėje triumfavusius ir į aukštesnį lygį pakilusius britus, o tai rodo, kad ketverius metus iš eilės su bronza likę lietuviai yra pasiruošę žengti vieną ar net du žingsnius pirmyn.

Pagrindiniais vokiečio Berndo Haakės treniruojamos komandos konkurentais laikomi Ukrainos ir Japonijos rinktinės. Tarp IA ir IB grupių balansuojantys ukrainiečiai pernai aukštesniame lygyje liko paskutiniai, tačiau šiemet lažybų kontorose yra laikomi pagrindiniais pretendentais jau trečią kartą per paskutinius penkerius metus triumfuoti IB grupėje. Savo ruožtu japonai IA grupėje buvo praleidę net septynerius metus, kol galiausiai iš jos iškrito 2016-aisiais. Pernai svečiai iš Azijos į priekį praleido tik britus, tad šiemet jų tikslas bus vėl sugrįžti ten, kur japonai jau buvo pripratę būti.

Vis tik pakankamai gerai vertinamos ir lietuvių galimybės. Keturiskart paeiliui bronzos medalius iškovojusiems artėjančio čempionato šeimininkams didžiausią įtaką neabejotinai darys abu buvę NHL žaidėjai, o būtent nuo jų sportinės formos greičiausiai ir priklausys, kokią vietą pirmenybėse užims lietuviai. Akivaizdu, kad „mūsų svajonių komandai“ keliami tikslai ir lūkesčiai būti pirmiems yra pagrįsti, jei tik link jų sėkmingai komandą sugebės vesti 45-erių D. Kasparaitis ir 38-erių D. Zubrus, būsiantys didžiausiomis ledo ritulio žvaigždėmis Kaune ateinančią savaitę.

reklama

Ar panašus ažiotažas jaučiamas ir žmonių susidomėjime bei bilietų pardavimuose?

Panašu, kad ne visai. Nors į pirmąsias lietuvių rungtynes su kroatais, vyksiančias jau šiandien, bilietų prekyba vyksta gan aktyviai ir didžioji dalis jų jau parduota, likę Lietuvos ir kitų rinktinių susitikimai tokio susidomėjimo kol kas nesulaukia. Neskaitant taip pat savaitgalį – kitą šeštadienį – vyksiančių rungtynių su Estija, nė į vieną kitą mačą nėra parduota net pusė bilietų, o tam įtaką galėjo padaryti ir kitas ateinančią savaitę Kaune karaliausiantis sportas – krepšinis.


Žalgirio arenoje nuklotas ledas (hockey.lt nuotr.)
Nuo šiandien iki šeštadienio „Žalgirio“ arena kasdien bus naudojama rungtynėms, tačiau ne visomis dienomis jose vyks ledo ritulio čempionato kovos. Antradienį ir ketvirtadienį į laikinai ledo rūmais tapusį statinį įsibraus ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, žaisiantys čia Eurolygos ketvirtfinalio susitikimus.

Nemenkas iššūkis laukia ir arenos paruošimu besirūpinsiančių žmonių. Vėlyvajam ledo ritulio mačui pasibaigus apie 22.30 val., jau iki kitos dienos maždaug 18 val. vakaro ledą reikės užkloti parketu, o taip pat pašalinti kai kuriuos ledo ritulio aikštėse naudojamus bortus, sudėlioti atsarginių suolų kėdes ir pan.

Tai – nauja praktika Lietuvoje, tačiau gan plačiai naudojama užsienio arenose, kurias dalijasi krepšinio ir ledo ritulio komandos. Viena iš jų – Rygos arena, kurioje šeimininkauja krepšinio VEF ir ledo ritulio „Dinamo“ klubas. Būtent į Rygą prieš kelis mėnesius vyko ir „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, siekdamas išsiaiškinti tuomet dar kabėjusio klausimo dėl arenos prieinamumo ledo ritulio čempionato metu detales ir galimybes.

Vis tik klausimai dėl arenos išsisprendė, o tiek „Žalgirio“ krepšininkai, tiek Lietuvos ledo rinktinės vyrai šiuo metu ruošiasi svarbiausioms savo šių metų kovoms.

„Mūsų svajonių komanda“ daug vilčių keliančiose pirmenybėse startuos jau šiandien, 19.30 val.

reklama

Startuoja didžiausias metų sporto renginys: ar ledo ritulininkams krepšinio mieste pavyks pasipuošti auksu?

Kaune startuoja pasaulio ledo ritulio IB grupės čempionatas
+21