Šiaurės Korėjos lyderis žada sustabdyti branduolinius ir raketų bandymus
D. Trumpas: tai – labai geros naujienos pasauliui

Kim Jong-unas
Kim Jong-unas
© SCANPIX
BNS
2018-04-21 08:35

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas paskelbė, kad sustabdys branduolinius ir raketų bandymus, be to, uždarys branduolinių bandymų objektą, šeštadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

„Nuo balandžio 21-osios Šiaurės Korėja sustabdo branduolinius bandymus ir tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus“, – cituodama Šiaurės Korėjos valstybinę žiniasklaidą pranešė „Yonhap“.

reklama

„Šiaurės (Korėja) uždarys branduolinių bandymų vietą šalies šiaurėje, kad įrodytų pažadą sustabdyti branduolinius bandymus“, – sakoma Pchenjano oficialiosios naujienų agentūros KCNA pranešime, kurį citavo „Yonhap“.


D. Trumpas© SCANPIX

D. Trumpas nudžiugo išgirdęs, Sh. Abe – atsargus

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pasirodžiusį pranešimą pavadino „labai geromis naujienomis“ pasauliui.

„Tai labai geros naujienos Šiaurės Korėjai ir pasauliui – didelė pažanga! Laukiu mūsų viršūnių susitikimo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV prezidentas. Žinutė buvo parašyta po Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos pranešimo apie branduolinių ir raketų bandymų sustabdymą, ir, taip pat, branduolinių bandymų objekto uždarymą.

Šią savaitę paaiškėjo, kad CŽV vadovas neseniai buvo susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu. Tai reikšmingai padidino tikimybę, kad D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje tikrai įvyks.

Pietų Korėja šeštadienį taip pat sveikino Pchenjano sprendimą sustabdyti branduolinius ir balistinių raketų bandymus.

„Šiaurės Korėjos sprendimas yra prasminga pažanga dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, kurios nori pasaulis“, – sakoma Pietų Korėjos prezidentūros pareiškime.

„Tai sukurs labai pozityvią aplinką būsimiems (abiejų) Korėjų ir Šiaurės (Korėjos) ir JAV viršūnių susitikimams“, – pažymima pareiškime.

Tuo tarpu Japonijos Pchenjano pažadas nepatenkino ir nors premjeras Shinzo Abe jį atsargiai sveikino, gynybos ministras žurnalistams Vašingtone sakė: „Negalime būti patenkinti.“

Ministras Itsunori Onodera perspėjo, kad Tokijas toliau darys maksimalų spaudimą Pchenjanui, ir pažymėjo, kad Šiaurės Korėja neatsisako trumpojo ir vidutinio nuotolio balistinių raketų.

„Sveikiname tai kaip žingsnį į priekį, ... bet svarbu tai, ar šis žingsnis nuves prie visiško, patikrinamo ir negrįžtamo raketų ir branduolinių (ginklų) plėtojimo atsisakymo, – sakė premjeras Sh. Abe. – Norime tai atidžiai stebėti.“

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.