Emocijų katilas Vašingtone: „Raptors“ nesėkmė pažymėta konfliktais ir nematytu JV judesiu

Viename iš susistumdymų sudalyvavo ir Jonas Valančiūnas
2018-04-21 05:50

Dviem pergalėmis atkrintamųjų varžybų seriją su Vašingtono „Wizards“ komanda pradėję Toronto „Raptors“ žaidėjai trečiosiose rungtynėse JAV sostinėje pateko į tikrą kautynių ringą.

Ne vienu žaidėjų susistumdymu ir daugybe emocijų pažymėtose rungtynėse „Raptors“ 103:122 nusileido „Wizards“, tačiau serijoje iki keturių pergalių vis dar pirmauja 2-1.

Kad rungtynės bus itin kietos, iliustravo jau pati jų pradžia. Nesužaidus nė trijų minučių „Wizards“ puolėjas Markieffas Morrisas, nepatenkintas dėl varžovo pražangos, pastūmė OG Anunoby, o tai peraugo į žaidėjų apsistumdymą. Jame gerokai kliuvo net ir skirti žaidėjų suskubusiam arbitrui, tačiau šie apsiribojo techninėmis pražangomis ir griežčiau bausti žaidėjų nebuvo linkę.

Panašu, kad tai galėjo būti klaida. Įtampos kupiname susitikime netrūko agresyvių pražangų ir mažesnių apsistumdymų, o į dar vieną didelį konfliktą pateko ir Jonas Valančiūnas.

Lietuviui prasižengus puolime itin agresyviai norėdamas atimti kamuolį jį atakavo „Wizards“ žvaigždė Bradley Bealas, o J. Valančiūnui nežadant atiduoti kamuolio įsijautusį gynėją teko laikyti net ir teisėjui. Po kurio laiko, jau, atrodytų, nurimus aistroms, apsižodžiavo ir apsistumdė Johnas Wallas ir Serge'as Ibaka, o arbitrai po šios sumaišties išdalino dar tris technines pražangas. J. Valančiūno veiksmuose jie nusikalstamos veiklos neįžvelgė.

Tiesa, panašu, kad inicijuodami konfliktus „Wizards“ krepšininkai sau labiau padėjo, nei pakenkė. 9 taškų deficitą pirmajame kėlinyje turėję šeimininkai dar antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą, o lemiamą spurtą surengė trečiojo ketvirčio pabaigoje.

Įpusėjus kėliniui „Raptors“ dar atsiliko tik 74:82, tačiau tuomet „Wizards“ pelnė 8 taškus be atsako ir prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė net 19 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje rimtesnės intrigos Toronto klubui atkurti nebepavyko ir Vašingtonas šventė pirmąją pergalę šiose atkrintamosiose.

Starto penkete rungtynes pradėjęs J. Valančiūnas per 23 minutes pelnė 14 taškų (5/7 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei po du kartus suklydo ir prasižengė. Lietuvis net 12 taškų pelnė iki ilgosios pertraukos, o du iš jų buvo pelnyti itin efektingai suklaidinus Marciną Gortatą, prasiveržus iki pat krepšio ir pataikius efektingą bei vidurio puolėjui iš Lietuvos nebūdingą metimą.

Vis tik trečiojo ketvirčio antroje pusėje JV buvo pasodintas ant suolo po to, kai keletą kartų iš eilės jo lėtumu „du prieš du“ situacijose naudojosi „Wizards“ žaibas J. Wallas.

Kitos šios rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį taip pat bus žaidžiamos Vašingtone.

„Wizards“: Johnas Wallas (8 atk. kam., 14 rez. perd.) ir Bradley Bealas (4/9 trit.) po 28, Marcinas Gortatas 16 (8/10 dvit.), Mike'as Scottas ir Kelly Oubre po 12.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 23, Kyle'as Lowry 19 (8 rez. perd., 5/8 trit.), Jonas Valančiūnas 14, OG Anunoby 12.