D. Sabonis gavo karčių pamokų iš LeBrono, tačiau Indianą išgelbėjo stebukladarys B. Bogdanovičius

Bojanas Bogdanovičius
2018-04-21 05:16

Nuo pirmųjų rungtynių minučių Indianapolyje kontrolę į savo rankas paėmę Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai sėkmingai krovėsi pranašumą du kėlinius, tačiau antroje rungtynių pusėje susidūrė su tikrų tikriausia „Pacers“ krepšininkų suręsta siena.

17 taškų persvarą iššvaistę „Cavs“ trečiosiose serijos su „Pacers“ rungtynėse nusileido varžovams 90:92 ir netikėtai serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1-2.

Antrose serijos rungtynėse dominavęs ir 46 taškus pelnęs LeBronas Jamesas šį sykį sulaukė komandos draugų pagalbos, o 27 George'o Hillo ir Kevino Love'o bendri taškai per pirmąją rungtynių pusę leido Klivlandui po dviejų kėlinių pirmauti 57:40.

Vis dėlto po ilgosios pertraukos rungtynių dinamika gerokai pasikeitė. Agresyvią gynybą taikyti pradėję „Pacers“ per trečiąjį kėlinį į savo krepšį praleido vos 12 taškų bei ėmė vytis varžovus, o jų pastangos buvo vainikuotos ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Victoras Oladipo išlygino rezultatą 75:75. Tuomet išaušo netikėto herojaus valanda.

Bojanas Bogdanovičius ne tik ganėtinai sėkmingai didžiąją rungtynių dalį gynėsi prieš L. Jamesą, bet ir smeigė du itin svarbius tritaškius, kurių vienas buvo su varžovo pražanga bei sukrovė savo komandai 7 taškų pranašumą (84:77).

Gelbėti Klivlando komandos ėmėsi LeBronas, dviejose atakose paeiliui likęs prieš D. Sabonį bei abu kartus išrašęs lietuviui pamokų dviem taikliais tritaškiais per jo rankas, tačiau paskutinis žodis šiame mače priklausė kroatui.

B. Bogdanovičius likus mažiau nei 2 minutėms smeigė įspūdingą tritaškį būdamas per kelis metrus nuo linijos bei vėl sukrovė „Pacers“ 5 taškų pranašumą (89:84). „Cavs“ dar bandė gelbėtis, kai po tritaškį pataikė L. Jamesas ir K. Love'as, tačiau paskutinę jų galimybę desperatišku metimu su sirena iššvaistė J.R. Smithas ir Indiana triumfavo.

Ketvirtajame kėlinyje trenerio pasitikėjimo sulaukęs D. Sabonis per 24 minutes pelnė 7 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimų ir blokavo varžovo metimą. Tiesa, po dviejų iš eilės nesėkmingų gynybos epizodų prieš LeBroną, lietuvis buvo pasodintas ant suolo ir lemiamomis rungtynių akimirkomis veiksme nedalyvavo.

„Pacers“ į pergalę tempė sezono rungtynes sužaidęs B. Bogdanovičius. Kroatijos rinktinės puolėjas sumetė 7 tritaškius iš 9 ir pelnęs 30 taškų pagerino šio sezono savo rezultatyvumo rekordą.

Kitos serijos rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį taip pat bus žaidžiamos Indianapolyje.

„Pacers“: Bojanas Bogdanovičius 30 (7/9 trit.), Victoras Oladipo 18 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 1/8 trit.), Traddeusas Youngas 12.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 28 (12 atk. kam., 8 rez. perd., 6/15 dvit., 4/7 trit.), Kevinas Love'as 19, George'as Hillas 13.