Lygybės iš arbitrų pasigedęs Šaras: pirmajame kėlinyje mūsų negerbė labai aiškiai

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
© Klubas
Alfa.lt
2018-04-21 00:45

Didžiausi Kauno „Žalgirio“ sirgalių nuogąstavimai pasitvirtino. Prieš rungtynes plačiai apie būsimą arbitrų darbą antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse išsivysčiusi tema bene svarbiausia liko ir po susitikimo.

Mače Pirėjo Taikos ir draugystės sporto rūmuose teisėjavo Saša Puklas – slovėnas, kurį Atėnų „Panathinaikos“ savininkas Dimitris Giannakopoulos buvo apkaltinęs kaip tendencingiausiai „Olympiakos“ klubui padedantį arbitrą. Rungtynėse priimti teisėjų sprendimai šiam ekscentriškam graikui leido vėl išsilieti ant Eurolygos, socialiniuose tinkluose užjaučiant „Žalgirį“.

reklama

Vis dėlto net ir nepaisant galimo tendencingo teisėjavimo kauniečiai turėjo puikias galimybes iš Graikijos parsivežti ir antrąją pergalę. Po trijų kėlinių neatsilikę nė tašku jie subyrėjo lemiamame ketvirtyje, kai daugiau nei septynias minutes nepelnė taškų, o „Olympiakos“ žalgiriečių krepšį subombardavo tritaškiais.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius po susitikimo taip pat atkreipė dėmesį į arbitrų darbą, tačiau tuo pačiu pasidžiaugė auklėtinių atiduota širdimi. Vis dėlto Šaras pripažino, kad iš Graikijos galima buvo parsivežti ne vieną, o dvi pergales.

„Rungtynės buvo sunkios – tokios, kokių laukėme. Labai blogai, kad pradėjome truputį duodami jiems žaisti, tačiau iš kitos pusės, žinome, kad „Olympiakos“ bus aukščiausiame lygyje ir kovos bei kariaus.

reklama

Labai aiškiai pirmajame kėlinyje negavome jokios pagarbos iš teisėjų, pradėti tokias rungtynes su 7:2 pražangų ir 11:0 baudų metimų skirtumais – tai parodo, kad epizodų traktavimas buvo absoliučiai nelygus. O po to ir likusių rungtynių metu šiuo klausimu buvo daugiau tokių detalių.

Iš kitos pusės, sugrįžome ir išlyginome rezultatą 54:54, o tada „Olympiakos“ žaidėjai pataikė labai sunkius metimus. Labai idealiai vertinant situaciją galbūt tuos metimus buvo galima nuimti, bet sakau, jie nebuvo lengvi. Reikia pagirti vyrus už tą atsigavimą. Manau, kad varžovai buvo agresyvesni, kas mane nuliūdino, bet jie žino, kaip žaisti atsilikdami 0-1 geriau, negu mes žinome, kaip žaisti pirmaudami 1-0.

Atkovoti kamuoliai taip pat parodo jų pranašumą agresijos lygyje. Stengiausi paruošti komandą provokacijoms, tačiau vis dėlto tą reikia patirti. Vis tik galvoju, kad vyrai stengėsi ir kovojo, nors atkrintamosiose nieko kito ir negali būti.

Gaila, kad kažkur detalės, nusisekusios trečiadienį mums, šį kartą nusisekė „Olympiakos“, – rungtynes apibendrino Š. Jasikevičius.

– Ar tie švilpukai buvo tendencingai S. Puklo? – žurnalistai paklausė „Žalgirio“ trenerio.

reklama

– Nenoriu minėti pavardžių. Pradžia buvo labai įdomi, nereikia to net slėpti. Yra kaip yra, negavome iš pradžių lygaus traktavimo ir tai labai atsiliepė mūsų agresijai. Stengiausi, kad vyrai jos neprarastų, norėjome, kad visi eitų išsibauduoti, bet kad tas agresijos lygis šitoje salėje nenukristų. Bet tai yra žmogaus natūra, agresija nukrenta, nes tu natūraliai pradedi saugotis.

Taip, kad mums tai bus gera pamoka, jog turime būti pasiruošę nepaisyti pražangų, asmeninių statistikų, ir turime kentėti, kadangi kito kelio prieš tokią puikią komandą kaip „Olympiakos“ – nėra.


– „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje visiškai įstrigo varžovų gynyboje, kas nutiko?

– Galvoju, kad turėjome labai daug galimybių įmesti kamuolį aukštiems žaidėjams prieš varžovų žemesnius, tačiau to nepadarėme. Jie labiau moka žaisti atkrintamųjų serijas, kaip tarp rungtynių tik 48 valandos, ir dabar mūsų vyrai tą jau patyrė. Tikiuosi, kad jie išeis trečiose rungtynėse su tokia idėja, kadangi tokiose serijose kartais krepšinis net nueina į antrą planą – apie taktikas galime šnekėti žymiai vėliau. Tai – labai aukšto lygio atmosfera, intensyvumas ir reikia tą praeiti, kad suprastum.

– Brandonas Daviesas ir vėl buvo rezultatyviausias su 20 taškų. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Nemanau, kad jis labai gerai sužaidė. Iš jo pusės buvo daug psichologinių klaidų, o po rungtynių aš jam ir pasakiau, kad nežaisdamas kažkokių super rungtynių jis išėjo iš jų su 20 taškų. Jeigu taip būtų ir toliau, tai būtų super. Tačiau buvo ir klaidų – prasižengė prieš tritaškį metantį žmogų, aibę kartų praleido „Olympiakos“ žaidėjus į stipriąją pusę. Tai – detalės, bet vyrai paliko širdį, nors ir trūko atsigavimo po praeitų rungtynių.

– Ką „Olympiakos“ žaidime keičia šiandien po traumos sugrįžęs Kostas Papanikolaou?

– Tai dar vienas veteranas, kuris yra praėjęs pro tokias kovas. Buvo momentų, kai jis šiandien gynėsi kiečiau, o čia yra svarbi ta patirtis. Bet negalvoju, kad tai yra didžiausias faktorius.

– Nemažą rungtynių dalį jums į akis žiūrovai švietė lazeriu, kaip į tai reaguojate?

– Čia super – šviečia į mane, reiškia nešviečia į žaidėjus, man mesti juk nereikia. Tegu tik švitina. Atvirą burną jeigu dar uždengtų, būtų dar geriau (šypsosi).

– Kaip vertinate tai, kad į Kauną iš Graikijos parsivežate vieną pergalę?

– Šiandien pralošėme – taip ir vertinu. Galėjo būti 2-0.

reklama