Košmariška ketvirtojo kėlinio pradžia nulėmė „Žalgirio“ pralaimėjimą Pirėjuje

Aaronas White'as
© Klubas
2018-04-20 20:42

Kauno „Žalgiris“ trečiame susitikime iš eilės panaikino dviženklį Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą ir sugrįžo į rungtynes, tačiau priešingai nei ankstesniais atvejais, iškovoti pergalės neleido košmariška ketvirtojo kėlinio pradžia.

Daugiau nei 7 minutes „iš žaidimo“ taškų nepelnę žalgiriečiai 68:79 (15:17, 17:24, 22:13, 14:25) nusileido Graikijos klubui ir į Kauną grįš serijos rezultatui esant 1-1.

Serija kitą savaitę kelsis jau į „Žalgirio“ areną, kurioje komandos varžysis antradienį ir ketvirtadienį. Prireikus lemiamo penktojo susitikimo jis vyktų gegužės 1-ąją vėl Pirėjo Taikos ir draugystės sporto rūmuose.

Geriau nei trečiadienį startavę „Žalgirio“ krepšininkai dar pirmajame kėlinyje pirmavo 13:8, tačiau iniciatyvą perėmę Pirėjo komandos žaidėjai antrajame kėlinyje įgijo solidžią 13 taškų persvarą. Vis tik kauniečiai po nesėkmingos pirmosios rungtynių pusės ir vėl nesubyrėjo.

Itin sėkmingai po pertraukos žaidę žalgiriečiai netruko prisivyti varžovų, o vėl sužvėrėjęs Brandonas Daviesas išlygino rezultatą – 50:50.

Vis tik lemiamu šiame susitikime tapo ketvirtasis kėlinys. Jo pradžioje „Olympiakos“ smeigė tris tritaškius paeiliui, o „Žalgiriui“ niekaip nesugebant pralaužti varžovų gynybos susikrovė dviženklį pranašumą. Nors greitų atakų dėka prasidedant paskutinei minutei žalgiriečiai dar buvo ištirpdę savo atsilikimą iki 6 taškų, galingas Ioannio Papapetrou dėjimas galutinai nubraukė bet kokias svečių viltis ir padėjo „Olympiakos“ išlyginti serijos rezultatą.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse itin trūko kapitono Pauliaus Jankūno indėlio. Vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų per 23 minutes nė karto neatakavo krepšio bei pirmą kartą šiame sezone liko su apskritu nuliu taškų grafoje. Apskritai kapitonas nė taško nesurinko pirmą kartą nuo 2013-ųjų metų. Taškų nepelnė ir Edgaras Ulanovas, kuris per 22 minutes prametė visus tris dvitaškius.

Kauniečių gretose ir vėl dominavo Brandonas Daviesas. Prieš tai buvusiose rungtynėse prieš „Olympiakos“ 18 ir 21 tašką pelnęs vidurio puolėjas šį sykį vien po ilgosios pertraukos jų surinko net 15 ir rungtynes baigė pelnęs 20 taškų ir surinkęs 18 naudingumo balų.

„Olympiakos“: Jamelas McLeanas 21, Vassilis Spanoulis 17 (5 kld.), Ioannis Papapetrou 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 20 (7/10 dvit.), Vasilije Micičius 13 (8 rez. perd.), Artūras Milaknis 11.

Mačo eiga:

Susitikimą fantastiškai pradėjo Vasilije Micičius, per kelias minutes surinkęs 6 taškus ir sukrovęs „Žalgiriui“ ankstyvą pranašumą (4:9). Sėkmingai „Olympiakos“ gretose taškus rinko ir Jamelis McLeanas (8:9), tačiau „Žalgirio“ padėtį stabilizavo kelis kartus iš eilės Vassilį Spanoulį suklysti privertęs Axelis Toupane'as (8:13). Vis tik netrukus šeimininkai perėmė iniciatyvą, o Šarūnas Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga (14:13). Po pirmojo kėlinio „Olympiakos“ pirmavo 17:15.

Antrąjį ketvirtį tritaškiais pradėjo Janis Strelniekas ir į aikštę grįžęs ir nusiraminęs V. Spanoulis, o Pirėjo krepšininkai pavojingai nutolo (25:15). Kėlinio viduryje tritaškį smeigė Artūras Milaknis, bet netrukus tuo pačiu atsakė ir V. Spanoulis (32:23). Kamuolį iš viršaus galingai sugrūdo Aaronas White'as, bet „Olympiakos“ ir toliau tempė jau 14-ąjį tašką pelnęs J. McLeanas (36:28). Pirmąjį savo tritaškį pataikęs Bobby Brownas nutolino „Olympiakos“ jau iki 13 taškų (41:28). Vis tik per likusį laiką A. White'as pelnė 4 taškus ir „Žalgiris“ po dviejų kėlinių atsiliko vienženkliu atstumu (41:32).

Trečiajame kėlinyje kur kas sėkmingiau startavo žalgiriečiai. „Olympiakos“ kurį laiką dar turėjo dviženklę persvarą, tačiau po 7 taškų paeiliui „Žalgiris“ atsiliko jau tik 45:42. Tarsi į trečiadienio rungtynes grįžęs Brandonas Daviesas dar labiau priartino kauniečius (50:48) bei netrukus rezultatą išlygino (50:50). Antrąja komandos technine pražanga buvo nubaustas A. Toupane'as, bet „Žalgiris“ nesubyrėjo ir po to paties prancūzo tritaškio žalgiriečiai kėlinį užbaigė neatsilikdami nė tašku (54:54).

Ketvirtąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Vangelis Mantzaris ir K. Papanikolaou (60:54). „Žalgiriui“ ir toliau nepavyko atsidaryti taškų sąskaitos lemiamame ketvirtyje, o G. Printezio tolimas metimas dar labiau nutolino graikus (63:54). Po labai ilgos pauzės dėl techninių nesklandumų „Žalgiriui“ ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o varžovai susigrąžino dviženklį pranašumą (65:55). „Olympiakos“ po V. Spanoulio taiklių baudų metimų susikrovė 13 taškų persvarą (68:55), o „Žalgirio“ viltis lemiamu metu ėmė gaivinti nesportinė varžovų pražanga ir A. Milaknio tritaškis (72:64). V. Micičius priartino žalgiriečius iki 6 taškų prasidedant paskutinei minutei (74:68), bet įspūdingas Ioannio Papapetrou dėjimas galutinai užbraukė Kauno komandos viltis (76:68).