Neįprastas „Arsenal“ vadovų galvosūkis: kas pakeis A. Wengerą?

Arsene'as Wengeras
Arsene'as Wengeras
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-04-20 19:10

Futbolo pasaulį šiandien sudrebino visų ne vienerius metus laukta, tačiau vis tiek netikėtai užklupusi žinia – iš Londono „Arsenal“ trenerio posto traukiasi komandos simboliu tapęs, tačiau pastaraisiais metais itin daug kritikos susilaukęs Arsene‘as Wengeras.

Po šio sezono pabaigos „kanonierių“ ekipą paliksiantis prancūzas klubui vadovavo net nuo 1996-ųjų metų, o per šį laikotarpį „Arsenal“ tris kartus laimėjo „Premier“ lygą bei septynis – FA taurę. Tiesa, Anglijos čempionatą sostinės ekipą paskutinį kartą laimėjo po pasakiško 2004-ųjų sezono, o šiemet pirmą kartą po 20 metų pertraukos net nežaidžia UEFA Čempionų lygoje. Negana to, „Premier“ lygoje „kanonieriai“ šiuo metu – vos šeštoje vietoje, tad kritikos A. Wengerui tik daugėjo.

reklama

Vis dėlto neatsiejama „Arsenal“ dalimi tapęs prancūzas praėjusią vasarą su komanda pratęsė sutartį dar dviem sezonams, tad daugelis tikėjosi, jog prie ekipos vairo jis stovės ir kitąmet. Tokiu klubo vadovų sprendimu dar labiau nusivylę komandos gerbėjai tik sustiprino tam tikru judėjimu tapusį „Wenger out“ (liet. – Wengerą lauk) – raginimą pasitraukti, kurio plakatai puošė kone kiekvieną masinį renginį ar protestą visame pasaulyje, pavyzdžiui, kovo mėnesį organizuotą protestą prie Lietuvos Seimo.


Raginimai A. Wengerui palikti komandą© SCANPIX

Tačiau baigiantis dar vienam nesėkmingam sezonui, kurį kiek pagerinti gali nebent pergalė UEFA Europos lygoje (jos pusfinalyje „Arsenal“ laukia akistata su favorite laikoma Madrido „Atletico“ komanda – Alfa.lt), prancūzas nusprendė pasitraukti ir užleisti poziciją, kurioje pokyčių nebuvo daugiau nei du dešimtmečius.

Vis tik dabar „Arsenal“ gerbėjų galvose – ne mažesnė sumaištis. Su A. Wengero buvimu trenerio pozicijoje pastaraisiais metais nenorėję susitaikyti „kanonieriai“ dabar gali diskutuoti seniai neaptarinėtu klausimu – kuris treneris būtų tinkamiausias užimti A. Wengero paliktą postą?

Panašu, kad pagrindiniai favoritai perimti vadovavimą „Arsenal“ yra specialistai iš užsienio. Anglijos žiniasklaida spėja, jog kaip svarbiausiais Londono ekipos taikiniais turėtų tapti italai Massimiliano Allegri ir Carlo Ancelotti bei argentinietis Luisas Enrique.

Iš „Bayern“ sezono pradžioje atleistas C. Ancelotti bei nuo darbo „Barcelona“ komandoje praėjusį sezoną pavargęs ir iš katalonų ekipos pasitraukęs L. Enrique šiuo metu netreniruoja jokios ekipos, tuo tarpu M. Allegri ir toliau stovi prie Turino „Juventus“ ekipa, su kuria pernai sutartį pratęsė iki pat 2020-ųjų metų. Vis tik panašu, kad po nesėkmės UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje italas gali netekti šios pozicijos.

Tarp kitų pretendentų užimti „Arsenal“ vietą – vokiečiai Joachimas Lowas ir Thomasas Tuchelis, tačiau šių trenerių galimybės ganėtinai skeptiškai. Panašiai nedaug šansų duodama ir „Premier“ lygos patirties turintiems Brendanui Rodgersui, šiuo metu dirbančiam Glazgo „Celtic“, ir Eddie Howe‘ui, treniruojančiam „Bournemouth“ klubą.

Įvairius variantus svarstantys apžvalgininkai ir futbolo mėgėjai jau spėjo įvardyti ir itin intriguojančiai atrodančius variantus – esą „Arsenal“ vairą galėtų perimti ir buvę A. Wengero auklėtiniai komandoje, tokie kaip Thierry Henry, Patrickas Vieira ar Mikelis Arteta, šiuo metu asistuojantis Pepui Guardiolai „Manchester City“ klube. Vis tik abejotina, kad gilias tradicijas turintis klubas ryžtųsi kviestis tokius nepatyrusius arba visai treniravimo patirties neturinčius žmones.

Tad variantų daug, o „Arsenal“ vadovai šiuo metu sprendžia galvosūkį, kurio neturėjo daugiau negu du dešimtmečius. Paskelbę, jog į naujojo trenerio paieškas kibs „tuojau pat“, jie greičiausiai jau artimiausiu metu turėtų paskelbti A. Wengero įpėdinio pavardę.

reklama